Öne Çıkanlar Almanya Merkel Istanbul CDU Berlin Arsenal

Bremen’de karşılaştığımız tavır bizi üzdü

AK Parti Balıkesir Milletvekili Kırcı, Almanya’nın Bremen eyaletindeki programlarının iptal edilmesine yönelik, ''Bremen’de hiç şık olmayan tavırla karşılanmamız bizi üzdü." dedi.

Bremen’de karşılaştığımız tavır bizi üzdü

Bremen’de karşılaştığımız tavır bizi üzdü

AK Parti Balıkesir Milletvekili Kırcı, Almanya’nın Bremen eyaletindeki programlarının iptal edilmesine yönelik, ''Bremen’de hiç şık olmayan tavırla karşılanmamız bizi üzdü." dedi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Sema Kırcı, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına yönelik bilgilendirmede bulunmak üzere geldiği Almanya’nın Bremen eyaletindeki programlarının güvenlik nedeniyle iptal edilmesine yönelik, ''Bremen’de hiç şık olmayan tavırla karşılanmamız bizi üzdü." dedi.

Yaşadığı durumu Türk basınına değerlendiren Kırcı, şu değerlendirmede bulundu:

''Biz buraya, buradaki vatandaşlarımızla görüşüp onları bu referandum süreci hakkında bilgilendirmek ve eğer varsa kafalarındaki soruları açığa kavuşturmak için gelmiştik ama Bremen Havaalanına indiğimiz andan itibaren hiç şık olmayan bir tavırla karşılaştık. Tüm buluşmalarımıza yasak konuldu. Bremen’de hiç şık olmayan tavırla karşılanmamız bizi üzdü. Bunlar, her şeyden öte iki ülke arasında köklü ilişkilere baktığımız zaman nezaket sınırlarına bence uymayan birtakım yaklaşımlar. Ben Almanya doğumluyum ve Almanya’yı bilmeyen bir insan değilim. Babam Türk işçilerdendi burada. Benim için buradaki kardeşlerimizle buluşmanın özel bir anlamı vardı. Ne yazık ki bazı engellemelerle karşılaştık. Toplantı yapacağımız salonlarımız iptal edildi. Burada tanıdığımız arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerde bu durumun onları da mutsuz ettiğini gördük."

"Alman devleti kurallarına saygılıyız"

Kırcı, Almanya'nın koyduğu kurallara saygılı olduklarını ve inatlaşmak da istemediklerini dile getirerek, ülkede illegal bir faaliyette bulunmadıklarını vurguladı.

Olayın bu şekilde vuku bulabileceğini beklemediklerini belirten UETD Bremen Bölge Başkanı Burak Çaylı da, Kırcı ile üç günlük bir program yaptıklarını aktararak, "Yaşadığımız olaylarda Almanya siyasetinde eksik ve etkinlik yapma konusunda maalesef zayıf olduğumuzu gördük. Bundan sonraki süreçte bilakis Alman siyasetinde daha aktif olmamız gerektiğini gördük. Bu yoldaki kararımızı daha azimli bir şekilde federal ve eyalet bazında yoğunlaştıracağız. Gerekirse bağımsız milletvekillerimizle gerekirse siyasi bir parti oluşturarak." sözlerine yer verdi.

ha-ber.com

 
Anahtar Kelimeler:
BremenSema Kırcı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol