''Birlik ve beraberlik içinde olmalıyız''

Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımlayan Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, "Cumhuriyet değerlerinden aldığımız güçle birlik ve beraberlik içinde olmalıyız" dedi 

''Birlik ve beraberlik içinde olmalıyız''

 

 

''Birlik ve beraberlik içinde olmalıyız''

Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımlayan Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, "Bizlere düşen ülkemizin bu gelişiminin sürdürülebilir kılınması için elimizden geleni yapmaktır. Bunlardan en önemlisi de Cumhuriyet değerlerinden aldığımız güçle birlik ve beraberlik içinde olmaktır" dedi.

Büyükelçi Karslıoğlu mesajında, "Cumhuriyetimiz, milli mücadelenin yanında, katlanılan büyük fedakârlıkların sonucunda milletimizin verdiği onur mücadelesiyle bağımsızlığını ve egemenliğini elde etmesi sonucu kurulmuştur. Bu anlamlı günde, bağımsızlığımızın mimarı ve Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk'ü, onun kahraman silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi milletçe sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.

89 yıl önce kurulan Cumhuriyet'in bugün demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olmanın sağladığı güçle, çağdaş dünyadaki yerini aldığına dikkati çeken Karslıoğlu, mesajını şöyle sürdürdü:

"Kararlı nesilleriyle dünyanın önde gelen güçlerinden biri olma hedefi doğrultusunda ilerlemekte olan ülkemizin, gelişen demokrasisi, istikrarlı ekonomisi ve sosyal yapısı ile bulunduğu bölgede ilham kaynağı haline gelmesini gururla izlemekteyiz. Bizlere düşen, ülkemizin bu gelişiminin sürdürülebilir kılınması için elimizden geleni yapmaktır. Bunlardan en önemlisi de Cumhuriyet değerlerinden aldığımız güçle birlik ve beraberlik içinde olmaktır. Almanya'daki Türk toplumunun da, bu anlayışla, farklılıklarını zenginlik olarak görmek suretiyle, Alman toplumuna tam katılım sağlamış bir şekilde yaşamaya devam edeceğine, Türk-Alman ilişkilerine olumlu katkıda bulunmayı sürdüreceğine yürekten inanıyorum."

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2012, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321