banner269
Öne Çıkanlar Abdullah Öcalan BİG 2010 Berlin Fahri Konsolosu Hatice Selçuk

BİLD Gazetesi, „Erdoğan artık turistleri de tutuklar mı? “

Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild sürmanşette ‘Erdoğan artık turistleri de tutuklar mı?’ başlığıyla çıktı

banner197
BİLD Gazetesi, „Erdoğan artık turistleri de tutuklar mı? “
BİLD Gazetesi, „Erdoğan artık turistleri de tutuklar mı? “

Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild  sürmanşette ‘Erdoğan artık turistleri de tutuklar mı?’ başlığıyla çıktıç
 
Yarın yayınlanacak baskısında Bild gazetesinde şu yorumlara yer verildi: ‘Türkiye’de tatil yapmak sizin için tehlikeli olabilir. İnsan haklarının ihlal edildiği Türkiye’de Alman tutuklularının ziyareti zorlaştırılmaktadır. Şu ana kadar dokuz Alman tutuklu. Turistlerin de başına gelebilir mi?’.
  
Türkiye’ye seyahat etmek isteyenlerin daha dikkatli olmaları gerektiği belirtilen yazıda ‘OHAL’den dolayı herkes telef olabilir. İzine giderken Alman konsolosluklarına bilgi verilmeli. Çünkü Türkiye tarafı gözaltı durumlarını vs. Almanya’ya geç bildirmektedir’ denildi.
 
SİYASET VE GAZETECİLER GİTMESİN 
Bild yorumunda siyasette aktif olanların ve gazetecilerin Türkiye’ye gitmemeleri tavsiyesinde bulunarak ‘Açık alanlarda siyaset üzerine konuşmayın. Türkiye’deki yerli halk sizi siyasi tartışmalara itebilir. Siyasetin içine girmeyin’ denildi.
 
YATIRIMCILARA UYARI 
Türkiye’de 6800 Alman yatırımcının bulunduğuna dikkat çekilerek Alman yatırımcıların bundan böyle temkinli olmaları gerektiğini bildirildi. Haberde ‘Böyle bir süreçte Türkiye’de yatırım yapmak ne derece doğru, düşünülmesi gerekir’ denildi.  

Bild,  Almanya'nın Türkiye'ye savunma ve silah satışlarını 'donduracağını' belirtti.
 
Aynı sayfada ünlü lman köşe yazarı Franz Josef Wagner de şu yorumda bulundu: ‘Erdoğan’ın birbirimize düşürmesine izin vermeyin. Biz bu ülkenin kalkınması için ele ele verdik. En iyi futbolcumuz Mesut Özil, en iyi yönetmenimiz Fatih Akın hepimiz bugüne kadar ele ele verdik. Erdoğan’ın bunu yıkmaması gerekir’ denildi.

ha-ber.com/Süheyla Kaplan
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir