Berlin Başkonsolosluk futbol takımı şampiyon oldu

17. Enternasyonal Büyükelçilikler arası futbol salon turnuvası „Embassy-Cup 2018“Potsdam Heinrich-Mann- Allee spor salonunda düzenlenen karşılaşmalarla tamamlandı. 

Berlin Başkonsolosluk futbol takımı şampiyon oldu
Berlin Başkonsolosluk futbol takımı şampiyon oldu

17. Enternasyonal Büyükelçilikler arası futbol salon turnuvası „Embassy-Cup 2018“Potsdam Heinrich-Mann- Allee spor salonunda düzenlenen karşılaşmalarla tamamlandı. 

Berlin Başkonsolosluğu futbol takımı turnuvanın güçlü ekipleri karşısında şampiyonluğunu ilan ederken hem birincilik kupasını hem de gezici kupayı müzesine taşımayı başardı.Turnuvada 10 ülke Büyükelçilikleri takımları arasında Berlin Büyükelçiliği, Berlin Başkonsolosluğu, İngiltere, Fransa, Amerika, Polonya, Azerbaycan, Rusya ve Peru, takımları katıldıkları karşılaşmalarda şampiyonluk mücadelesi sergilediler.Karşılaşmalarda Berlin Başkonsolosluk takımı grubundaki tüm karşılaşmaları açık farklarla yenerek salon turnuvasının şampiyonu olurken, Azerbaycan ikinci, İngiltere üçüncü ve Fransa dördüncülükle yetindi.Ayrıca müsabakalara sponsor firma takımlarından LVM Versicherung, AOK Nordost, Hotel Palace Berlin, Androm Personalservis ve Commerzbank AG, kendi aralarında yaptıkları karşılaşmalarda yarışma fırsatı buldular.Turnuvada Potsdam Büyükşehir Belediye Başkanı Jann Jakobs, turnuvaya büyük katkı sağladığını, ayrıca turnuvanın organizasyonunda emeği geçen Udo Feist, Andreas Dost ve Siegfried Röschke, dereceye giren takımların kupalarını vererek onlarla hatıra resmi çektirdi ve önümüzdeki seneye turnuvanın daha genişleyerek büyümesini dileğinde bulundu.


 
 Müsabakalar sonrası turnuva hakkında açıklamalarda bulunan Berlin Büyükelçiliğinde protokol memuru Hikmet Güvenç, „Büyükelçilikler arası futbol turnuvası başlangıcı tarihi Almanya'nın başkenti Bonn'da iken 10'defa gerçekleştirmiştik. 1999' yılında Bonn’dan Berlin'e geldiğimizden beri turnuvayı 27 yıldır düzenliyoruz. Bugüne kadar toplam 70'in üzerinde birçok ülke katıldı.Turnuva gördüğünüz gibi geleneksel olarak çok güzel devam ediyor. Diplomatlar spor etkinliği münasebetiyle bir araya gelerek, tanışma fırsatı buluyorlar bu etkinliğe hiçbir profesyonel futbolcu katılamıyor o yüzden katılanlar oyunun zevkini alıyor. Brandenburg Eyaletinin Başkenti Potsdam'da bize gerekli kolaylığı sağlıyor.Ayrıca Turnuvaya tüm Büyükelçiliklerden destek ve ilgi görüyoruz. Sadece onlar değil Alman ve Türk kuruluşları tarafında turnuvanın yapılması için maddi ve manevi destek sağlamaktalar. Bunlarda turnuvada kendi aralarında karşılaşmalara iştirak ediyorlar ve ilgi duyuyorlar “dedi.Güvenç, “Ben 1981 yılında Bon Büyükelçiliğinde göreve başladım. 37 yıldır Büyükelçilikte görevimi devam ettiriyorum. Genellikle protokol işleriyle meşgul oluyorum. Artık Büyükelçilik benim bir nevi evim. Gitmediğim zaman ve emekli olduğumda kendimde bir eksiklik hissedeceğim. Bizler bu dünyada misafir, dünya ise bir otel odası, kimse kalıcı değil, günün birinde biz de gideceğiz, gitmeden önce insanları sevmek, saygı göstermek, hoş görülü olmak gerekir “şeklinde konuştu.ha-ber.com/Orhan Önaldı
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 22:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321