Bavyera’da uyum politikası değişti

Bavyera’da uyum politikası, sosyal komiteden alınıp, anayasal komiteye verildi. Değişikliğe SPD Milletvekili Arif Taşdelen tepki gösterdi.

Bavyera’da uyum politikası değişti
Bavyera Eyaletinin yeni meclisinde, meclis uyum politikasının Sosyal Komiteden alınıp, Anayasal komiteye verilmesine tepki gösteren SPD Milletvekili Arif Taşdelen, Bavyera’da yeni mecliste, entegrasyonun daha kolay olacağını ümit edenler hayal kırıklığına uğradı dedi. Arif Taşdelen konu hakkında şöyle konuştu:

CSU ve Bağımsızlar değiştirdi
„ Entegrasyon’u geçen dönemde CSU hükümeti, Sosyal bakanlıktan alarak, İçişleri Bakanlığına vermişti. Şimdide CSU ve Bağımsızlar Koalisyonu geçen dönemde Sosyal Komisyon da olan Uyum Politikasını Hukuk ve Anayasa Komisyona verdi. Anayasa Komisyonunun bugüne kadar görevi, Bavyera Parlamentosunda hazırlanan yasaların Anayasaya aykırı olup olmadığını araştırmak ve suç işleyen Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılıp kaldırılmaması konusunda Parlamentoya öneride bulunmaktı. “

Hukukçular uyumun kaderini belirleyecek
Arif Taşdelen şöyle devam etti: 
„ Genelde Hukukçulardan teşkil edilen bu komisyon artık Bavyera’da Uyum’um kaderini belirleyecek. “Hükümetin Entegrasyonu insanları ayrım etmeden yaşamalarını nasıl organize edeceği, eşitsizliğin ve yabancı düşmanlığının önüne nasıl geçileceği yerine, Entegrasyonu bir hukuksal konu olarak görmesi kabul edilemez bir durum “. Sanki yabancı olmak, farklı bir kültüre sahip olmak, kültürünü ve dinini gurbette yaşama arzusu bundan böyle bir suç unsuru olarak görülüp, Hukuk ve Anayasa Komisyonunda tartışılacak. 

Yeni Hükümet gerçek yüzünü gösterdi
Taşdelen, yeni hükümet ilk hamlesi ile, yabancılara karşı gerçek yüzünü gösterdi dedi.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321