banner269
Öne Çıkanlar Almanya ABD Merkel Berlin Suriye Türkiye

Bavyera’da seçim heyecanı

Almanya’da 14 Ekim tarihinde yapılacak eyalet milletvekili seçimleri için Türk asıllı adaylar seçim hazırlıklarına başladı.

banner197
Bavyera’da seçim heyecanı
Bavyera’yı seçim heyecanı sardı

Almanya’da 14 Ekim tarihinde yapılacak eyalet milletvekili seçimleri için Türk asıllı adaylar seçim hazırlıklarına başladı.

Almanya’nın Bavyera Eyaletinde, Eyalet Meclisi ve bir alt Meclis olan 7 bölge temsilcilerini (Bezirkstag) oluşturmak için 14 Ekim tarihinde seçim yapılacak.Seçimlerin yanı sıra, çeşitli konularda bazı refarandumlar için oylama yapılacak.
 
ADAYLAR ÇALIŞMALARA BAŞLADI
Seçimlere az bir süre kala,partilerinden aday gösterilen Türk asıllı adaylar da seçim hazırlıklarını hızlanırdılar.Adaylar kendi bölgelerinde, halkla birebir diyalog kurarken,onlardan oy istediler.
 
TEK TÜRK ASILLI MİLLETVEKİLİ SEÇİLMİŞTİ
2013 yılındaki seçimlerde Bavyera Eylet Meclisine Nürnberg‘den giren ilk ve tek yabancı olan,Türk asıllı milletvekili Arif Taşdelen, seçimler için kullandığı münibüsü ve ilginç fotoğrafı ile adaylar arasında en çok ilgiyi çeken isim olurken, kardeşi Halil Taşdelen’in, de bu seçimlerde Bayreuth kentinde milletvkili adayı olması dikkat çekti.
 
TÜRK ASILLI ADAYLAR VE BÖLGELERİ ŞÖYLE:
MİLLETVEKİLİ ADAYLARI: SPD: Halen milletvekili olan Arif Taşdelen(Seçim bölgesi 501 – Nürnberg-Nord), Halil Taşdelen (Seçim Bölgesi 403 – Bayreuth), Dr. Atila Karabağ (Seçim Bölgesi 405 – Forchheim) FDP: Bülent Ekrem (Seçim Bölgesi 507 Erlangen-Höchstadt) ve Ümit Sormaz (Seçim Bölgesi 504 Nürnberg-West)

ALT MECLİS ADAYLARI: Bezirkstag- FDP: Seyfettin Karagöl (Seçim Bölgesi 503 Nürnberg-Süd) ile Nilgün Stauch (Seçim Bölgesi 106 München-Pasing) Yeşiller- Grünen-: Buğra Yılmazel (Nürnberg Nord) , SPD: Serhat Sevengül (Seçim Bölgesi 102 – München-Bogenhausen)
 
ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir