banner269
Öne Çıkanlar Merkel Berlin PKK Almanya Kamuran Öztürk Ümit Gümrükçü

BATEYD ödülleri sahiplerini buldu

Bavyera Alman-Türk Engellilere Yardım Derneği (BATEYD) engellilerle ilgili çalışmalara katkıda bulunanlara ödüller verdi.

banner197
BATEYD ödülleri sahiplerini buldu

BATEYD ödülleri sahiplerini buldu
 
Bavyera Alman-Türk Engellilere Yardım Derneği (BATEYD) engellilerle ilgili çalışmalara katkıda bulunanlara ödüller verdi.

Almanya’nın Münih kentinde faaliyet gösteren Bavyera Alman-Türk Engellilere Yardım Derneği (BATEYD) engellilerle ilgili çalışmalara katkıda bulunanlara ödüller verdi. Liman restoranda yapılan ödül törenine konsolos Selçuk Eke, yardımcı konsolos Uğur Küçüker ve Din Hizmetleri Ataşesi Kuddusi Uysal da katıldı.


 
Derneği kurucu onursal başkanı Esin Tekige yaptığı açılış konuşmasında insanlık adına onurlu bir misyonu yüklendiklerini vurguladı. Tekige, “bu hayırlı çalışmalarda bize desteğini esirgemeyenleri onere etmek istiyoruz. Ayrıca, bu çalışmalarımıza destek vermek isteyen herkese kapımız açık” dedi. BATEYD Dönem Başkanı Orhan Kerim Sarı ise çalışmalar hakkında bilgi verirken,  yeni projeleri yanıttı.


 
ÖDÜL ALANLAR

Engellilerle ilgili çalışmalara destek verenler ilk ödül Münih Başkonsolosluğu Çalışma Ataşesi Kuddusi Uysal’a verildi. Uysal, ödülünü yardımcı konsolos Uğur Küçüker’in elinden alırken, bir teşekkür konuşması yaptı. Türk-Alman Ekonomi Birliği Başkanı Bülent Tulay da ödül alanlar arasındaydı. Tulay’a ödülünü konsolos Selçuk Eke verdi. Çalışmalarını Türkiye’de de yoğunlaştıran BATEYD’in İstanbul temsilciliğini üstlenen Mehmet Sükün, Münih’in tanınmış vergi denkleştirme uzmanı Ahmet Ekmekyemez ve Liman Restoran’ın sahip Sinan Çalımlı’ya da BATEYD plaketleri verildi. Çalımlı’ya ödülünü Gönül Karatepe, Ekmekyemez’e Ahmet Oğuz Kıpçak ve Sükün’e Ayten Duman verdi. 


 
ha-ber.com/Ahmet İNCEL / MÜNİH

 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir