banner216
Öne Çıkanlar terör Demokrasi Polis TDI Berlin İslamiyet

Aygün'ün kaçırılması Alman basınında

CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılması Alman basınına da konu oldu.

banner197
Aygün'ün kaçırılması Alman basınında

 

 

Aygün'ün kaçırılması Alman basınında

DER SPİEGEL : ''Kaçırma, Hükümetin PKK'ya karşı başlatılan operasyona duyulan bir kin olabilir''

CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılması Alman basınına da konu oldu.

Almanya'da haftalık yayınlanan 'Der Spiegel' dergisinin internet sitesinde 'Kürt militanları milletvekili kaçırdı' başlığıyla yer alan haberde, kaçırma olayı ile Türkiye'deki Kürt sorunun yeni bir boyut kazandığına değindi.

Aygün'ün de Kürt kökenli olduğuna dikkat çekilen haberde, ilk kez bir milletvekilinin Kürt militanları tarafından kaçırıldığı kaydedildi.

''Kaçırma hükümetin bölgede düzenlediği operasyona duyulan bir kin olabilir'' ara başlığıyla verilen haberde ayrıca, PKK'ya karşı Temmuz ayında düzenlenen kara ve hava operasyona dikkat çekildi.

MEMET KILIÇ

Öte yandan Yeşiller Partisi Federal Milletvekili Memet Kılıç, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün derhal serbest bırakılmasını ve şu ana kadar PKK tarafından herhangi bir açıklama yapılmadığına göre olayı PKK'nın üstlendiğinin anlaşıldığını ifade ederek , ''Bu aksiyonla PKK'nın kendisini terör örgütü olarak ilan ettiğini ayrıca AKP hükümetinin son yıllarda izlediği yanlış politikalar da bu gerilimin tırmanmasına neden olmuştur'' dedi.

Kılıç, konuşmasını şöyle tamamladı: ''Uludere olayının hiçbir istifa olmaksızın hafife alınması, KCK operasyonları gibi torba davalar ile AKP'nin hoşuna gitmeyen tüm Kürtlerin terörist ilan edilmesi, hükümetin etnik ve mezhep ayrımcılığı körüklemesi de bu tırmanmalara neden olmuştur.''

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir