Öne Çıkanlar Almanya Çapulcu Hani Ankara Cumhurbaşkanı Erdoğan terör

Avrupa Devrekliler Derneği ilk genel kurulunu yaptı

Avrupa Devrekliler Derneği, 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirerek, yeni yönetim ve denetleme kurulunu seçti. Divan Kurulu, Recep Kahya başkanlığında, Aydın Kılınç ve Sadettin Kuloğlu’ndan oluşturuldu.

Avrupa Devrekliler Derneği ilk genel kurulunu yaptı

Avrupa Devrekliler Derneği ilk genel kurulunu yaptı

Avrupa Devrekliler Derneği, 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirerek, yeni yönetim ve denetleme kurulunu seçti. Divan Kurulu, Recep Kahya başkanlığında, Aydın Kılınç ve Sadettin Kuloğlu’ndan oluşturuldu.

2015 yılında Almanya’nın Castrop-Rauxel kentinde kurulan Avrupa Devrekliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği, Almanya’da yaşayan Devreklilerin halk kültürünün korunması ve gelecek nesillere aktarılması için kuruldu.
“Devrek denilince akla ilk gelen, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş olan Devrek bastonudur. Bu baston, kızılcık ağacının dallarından, Devrekli ustalarca sanat eserine dönüştürülür. Kızılcı ağacı, koyu yeşil yaprakları ve sarı renkli küçük çiçekleri ile Devrek dağlarını süsler. Meyveleri ekşi olup, taze ya da kurutulmuş olarak tüketilir. Marmelat yapımında da kullanılır. Bu bereketli ağacın dallarına, nakış nakış motifler işlenerek dünyanın dört bir tarafında, Devrek bastonu olarak yerini alır. Devrekli ustaların, gönül güzelliklerini işledikleri bastonlar, dünyanın birçok ülkesinde insanların ayakta durmasını sağlar. Dik durmayı sağlayan, güvenilir bir dost, iyi bir yoldaştır “Kızılcık Bastonu” Devrekliler gibidir tıpkı. Devrekliler Derneği amblemlerinde, bu güzelliği, estetiği ve sanatı ölümsüzleştirmişlerdir.”

Genel Kurul’a katılımın yüksek olduğu kongrede birlik, beraberlik ve dayanışma vurgusu yapıldı.YENİ BAŞKAN ŞAHİN TABAKOĞLU

Genel kurulda tek başkan adayı olarak katılan Devrekli iş adamı Şahin Tabakoğlu bütün üyelerin oylarıyla başkan seçildi.
Kendi yönetim kurulunu da oylamaya sunan Tabakoğlu bütün üyelerden tam destek aldı.

KURUCU BAŞKAN BÜLENT KAPUCUBAŞ:
“DERNEĞİMİZ ATATÜRKÇÜ ÇİZGİSİNDEN HİÇ ÖDÜN VERMEDİ.”

Kongrede konuşma yapan kurucu başkan Bülent Kapucubaş, derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Derneğin kuruluş amacının Avrupa’daki Devreklileri aynı çatı altında birleştirmek olduğunu söyleyen Kapucubaş, “bu güç ve dayanışmayla hizmet anlamında çok daha büyük başarılara imza atabiliriz” dedi.

Kapucubaş ayrıca, Avrupa Devrekliler Derneği’nin Atatürkçü çizgisinden kesinlikle ödün vermeyeceğini de dile getirdi.

Derneğin kurulduğu günden bu yana güzel başarılara imza attığını da belirten Bülent Kapucubaş, kendisine destek olan yönetim kurulu arkadaşlarına ve dernek üyelerine teşekkür etti.

Yeni yönetim kuruluna seçilen arkadaşlarına başarı dileklerinde de bulunan Kapucubaş, “bu bir bayrak yarışı. Biz üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyorum. Biz bu meşaleyi yaktık, bundan sonra da bu meşale yanmaya devam edecektir, buna inancım tamdır” dedi.YENİ BAŞKAN ŞAHİN TABAKOĞLU; “İLK İŞİMİZ KADIN VE GENÇLİK KOLLARI KURMAK”

Oyların tümüyle yeni göreve seçilen başkan Şahin Tabakoğlu yaptığı teşekkür konuşmasında önemli konulara değindi. İlk işlerinin kadın ve gençlik kolları kurmak olduğunu söyleyen Tabakoğlu, “kurucu yönetim kurulu üyelerimizin çok güzel çalışmaları oldu. Bu bağlamda onlara ve kurucu başkanım Bülent Kapucubaş’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni bir heyecan ve daha güçlü bir yönetimle işbaşına geldiklerini belirten Şahin Tabakoğlu, amaçlarının buradaki gençlerimize ve hemşerilerimize güzel hizmetler sunmak olduğunu söyledi.

YENİ YÖNETİM KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:

Başkan Şahin Tabakoğlu, Neşet Çıtlık, Yüksel Kafalı, Cengiz Kösecik, Ferudun Hüseyin Demir, Hacıbayram Özsoy, Niyazi Çorukçu, Ramazan Topal, Kerem Terzi, İlyas Korkut, Metin Göktepe ve Mustafa Yağcı,

DENETLEME KURULU: Bülent Kapucubaş, Hüseyin Hızarcı ve Murat Türedi seçilmişlerdir.ha-ber.com/Ahmet Birinci/Gladbeck

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol