Avcılar Belediye başkanı Dortmund'da

CHP’li Avcılar Belediye Başkanı Dr. Hanay Handan Toprak Benli, belediyecilik konusunda inceleme ve araştırma yapmak için Almanya’ya geldi.  

Avcılar Belediye başkanı Dortmund'da

Avcılar Belediye başkanı Dortmund'da
 
CHP’li Avcılar Belediye Başkanı Dr. Hanay Handan Toprak Benli, belediyecilik konusunda inceleme ve araştırma yapmak için Almanya’ya geldi.
 

Köln, Belediye Başkanı Bayan Henriette Reker’i ziyaret ettikten sonra Sosyal Demokratların kalesi olan Dortmund kentinde de incelemelerde bulundu.

Dortmund kentinde çok başarılı çalışmaları ile takdir edilen ve sevilen, Belediye Meclis Üyesi Sayın Volkan Baran, misafir Belediye Başkanı Dr. Hanay Handan Toprak Benli’ ye refakat ederek, Dortmund Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Dr. Hanay Handan Toprak Benli, Almanya izlenimleri hakkında şunları söyledi:
 
“Köln kentinin Belediye Başkanını ziyaret ettim. Ziyaret sebebim, çok başarılı bir kadın belediye başkanı olmasıydı. Bugün de Dortmund’da bulunmaktayım. Bu şehir sosyal demokratların kalesi olduğu bilinmektedir. Eğer bir yer sosyal demokratların kalesi olmuşsa mutlaka orada başarılı ve katkı sunan bir ekip vardır. Ben de sosyal demokrat belediyecilikle ilgili bilgi almaya geldim. Dortmundlu sosyal demokratların çok başarıl belediyeciliği olduğu herkesçe bilinmektedir. Belediye başkanı olarak, çalışmaları yerinde görmek, incelemek ve öğrenmek için burada bulunmaktayım. Dortmund Belediyesi Meclis Üyesi Volkan Baran’ın çok başarılı çalışmalarını gördüm. Baran, yapılan çalışmalar ve sosyal demokrat belediyecilikle ilgili çok değerli bilgiler aktardı bize. Değerli sosyal demokrat insanları tanıma fırsatı buldum. Başarılı bir belediyeyi ve çalışmalarını gözlerimizle görmüş olduk.Belediyecilik ve diğer konularda öğrenilmesi gerekenler bir güne sığdırılması mümkün değildir. Gerek belediyecilik gerekse kentin tanıtımında Baran, bize zaman ayırarak bilgilendirdi. Genç ve çalışkan bir siyasetçi olan Baran, göçmenleri, Türkleri ve bütün insani değerleri en üst seviyede parlamentoda temsil edeceğine inanıyorum. Dortmund halkının Volkan Baran’ı destekleyerek parlamentoya göndereceğine yürekten inanıyorum. Dortmund’da bilgili, beceri dolu ve tecrübeli insanlar var. Bu değerleri bizimle paylaşarak bize de önemli katkıda bulundular.

Avrupalılar her konuda bilgi ve tecrübe sahibi olduklarını gözlemledim. Bunlardan biriside mültecilerdir. Biz ilk defa bir mülteci sorunuyla karşılaştık. İnanıyorum ki bilgi ve tecrübenin yanında, gençliğin, kadınların ve bütün insanların dünyadaki demokrasiye ve dünya barışına çok önemli katkılar sunacaklardır. Burada Volkan Baran gibi genç siyasetçiler var. Çok başarılı yerel siyasetçiler var. Belediye başkanları, yardımcıları ve parti başkanları var. Bu değerli insanlardan burada yararlanırken, bizim de aynı şekilde bu rol modellerden istifade etmemiz gerekiyor. Bu gelişmeleri de bütün dünya kamuoyuna sunmamız gerekiyor. Bu nedenle de buradayım ve mutlaka sosyal demokratlarla her zaman dayanışma içerisinde olmalıyız”.

SPD’den NRW Milletvekili adayı olan Volkan Baran, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Hanay Handan Toprak ve arkadaşlarıyla Kara’s Restaurant’ta bir akşam yemeği yediler. Benli, Restaurant’ta bulunanlara hatır sorup, günlük olaylar ve yaşama dair sohbette bulundu.
Avcılar Belediye Başkanı Dr. Hanay Handan Toprak Benli, araştırarak, inceleyerek, görerek bilimsel yöntemlerle belediyecilikte ilklerden birini gerçekleştirdi. Dileriz, diğer belediyelerde çalışmalarını bilime ve araştırmaya dayalı yöntemleri geliştirirler, dünya standartlarına taşırlar. Avcılar Belediye Başkanı Dr. Hanay Handan Toprak Benli ve ekibine, bu değerli araştırmaları ve belediyeciliğe kattıkları değerlerden dolayı teşekkür ederiz.


 
ha-ber.com/Ahmet Birinci/Dortmund

 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2016, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER