Automechanika Fuarı Frankfurt'ta başladı

Uluslararası Otomotiv Yedek Parça ve Aksesuar Fuarı Automechanika, Almanya'nın Frankfurt kentinde başladı

Automechanika Fuarı Frankfurt'ta başladı

 

 

Automechanika Fuarı Frankfurt'ta başladı

Uluslararası Otomotiv Yedek Parça ve Aksesuar Fuarı Automechanika, Almanya'nın Frankfurt kentinde başladı

Otomotiv sektörünün gözde fuarlarından biri olan Automechanika, yaklaşık 305 bin metrekarelik bir alanda, 74 ülkeden 4 bin 593 şirketin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Her 2 yılda bir düzenlenen fuarda Türkiye, bu yıl 241 şirketle en yüksek katılım gösteren ülkeler arasında yer alıyor.

Fuara Türkiye'den katılan Demirören Otomotiv şirketi Genel Müdürü Hacı Yılmaz, ilk kez fuarda yer aldıklarını belirterek, ağırlıklı olarak motor ana gövdesi ürettiklerini ifade etti. Yılmaz, ''2012 yılı bizim için yatırım yılı. Hedefimiz 2014 yılında pazarlamaya geçerek, şirketimizi dünya çapında bir Türk markası haline getirmek'' dedi.

''Çin, sektör için bir tehlike değil''

Fuara İstanbul'dan katılan Özgür Traktör Genel Müdür Yardımcısı Fatih Özgür Bölükbaş, 1988 yılından bu yana traktör yedek parça sektöründe olduklarını belirtti. Bölükbaş, dünya çapında 52 ülkeye ihracat yaptıklarını vurgulayarak, ''Automechanika Fuarını tüm ihracat yaptığımız ülkelerin temsilcileriyle buluşma yeri olarak değerlendiriyoruz. Bu sayede mevcut müşterilerimizle irtibatımızı devam ettirme fırsatı buluyoruz'' şeklinde konuştu.

auto-frank-acildi-c.jpg

Daha önce Çin'in sektörü etkilemesinden endişe duyulduğuna işaret eden Bölükbaş, ''Çin'i sektörü etkileyen bir ülke olarak görmüyorum. Çünkü Çin de artık kaliteyi yakalamaya başladı. Çin'den kaliteli ürün almak istiyorsanız, fiyatı da ona göre değişiyor. Böyle olunca kaliteli ürün almak isteyenler yakınlarındaki yerli firmaları tercih ediyorlar'' dedi.

Motor yatak üretimi konusunda 1955 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren Şahin Motor Yatakları şirketinden Hande Tacar, motor yatağı üretimi konusunda dünya çapında sayılı bir şirket olduklarını belirterek, fuara katılmanın kendileri için önemli olduğunu, yeni müşterilere ulaşmanın yanında mevcut müşterilerle bir araya gelme fırsatı bulduklarını söyledi.

auto-frank-acildi-b.jpg

Automechanika fuarı, 16 Eylül tarihine kadar ziyaretçilere açık kalacak.

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2012, 22:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan
Erhan - 4 yıl Önce

frankfurttaki fuar için tercümana ihtiyacımız vardır. bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varmıdır? email: erhan_bck@hotmail.com

SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321