Atila Dikilitaş’a, İngolstadt Belediyesi'nden Altın Madalya

İngolstadt Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen “Yılın en başarılı sporcusu“ ödülüne bu yıl Atila Dikilitaş layık görüldü.

Atila Dikilitaş’a, İngolstadt Belediyesi'nden Altın Madalya

Atila Dikilitaş’a, İngolstadt Belediyesi'nden Altın Madalya

İngolstadt Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen “Yılın en başarılı sporcusu“ ödülüne bu yıl Atila Dikilitaş layık görüldü.

İngolstadt Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen “Yılın en başarılı sporcusu“ ödülüne bu yıl Atila Dikilitaş layık görüldü. Bu yıl 8. kez İngolstadt şehrinde yılın en iyi ve başarılı sporcusu seçilerek rekor kıran Atila Dikilitaş, ödülünü Belediye Başkanı Dr. Christian Lösel´den aldı. Dikilitaş, İngolstadt Belediye´sinin en başarılı sporcu nişanı olan “Altın Madalya“ ile ödüllendirilerek İngolstadt kentinde en çok ödül kazanan sporcular kategorisine girmiş oldu.

Dövüş sporları ile meşgul olmanın hayatının bir parçası olduğunu söyleyen Dikilitaş, “Bir Türk olarak kendi alanımda rekorlar kırarak dövüş sporlarında büyük başarılara imza attım. Benim en büyük özelliğim elde ettiğim bilgileri sadece kendime özel tutmuyorum. Spor okulumda bildiğim tüm teknikleri ögrencilerimi de öğretiyorum. Onun için benim elde ettiğim başarı bireysel olduğu gibi bunun yanında da öğrencilerimin başarısında etkili. Her sene olduğu gibi bu sene de 3 çocuk ve 1 genç kategori olmak üzere öğrencilerimde İngolstadt´da en başarılı öğrenci seçilerek ödül almaya hak etti. Öğrencilerimin dördününde kız çocukları olması belediyede ayrıca bir başarıya değer bulundu. Geçen yılda özel bir turnuvada dünya şampiyonu olmuştum“ dedi.

İngolstadt şehrinde Dövüş sporları akademisi sahibi Atila Dikilitaş’ın beş yüzün üzerinde yirmi ülkeden öğrencisi bulunmakta. Dövüş sporlarının kesinlikle kavga malzemesi ya da güç unsuru olarak kullanılmasına karşı olduğunu ve bu fikrini öğrencilere aşıladığını ifade eden Dikilitaş, “Öğrencilerimin yaş grupları 7 den 77 arası. Öğretilerim ise savunma, saygı ve disiplin. On beş çeşit dövüş ve savunma sporuyla Bavyera’nın en büyük spor akademi unvanına sahip olan akademimde büyük sporcular yetiştirmeye devam edeceğim“ şeklinde konuştu. Dikilitaş’ın ayrıca patenti kendisine ait dünya genelinde izinle öğretilen özel dövüş sitilide bulunuyor.

ha-ber.com/Ahmet İNCEL / MÜNİH

 
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2016, 22:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus Uslu
Yunus Uslu - 3 yıl Önce

sayin atilla dikilitas'in heykelini dikmeleri lazim. ne guzel ornek butun insanlara. cok guruluyuz. basarilarinin devamini dileriz. selamlarimizla.

SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321