banner216
Öne Çıkanlar Berlin Türkiye Almanya terör FETÖ Thomas Specht

Atamız, Nürnberg’de rahmet, sevgi ve saygıyla anıldı

Başkonsolosluk binasındaki tören’ de salon tamamen doldu.

banner197
Atamız, Nürnberg’de rahmet, sevgi ve saygıyla anıldı
Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80.yıl dönümünde, Nürnberg Başkonsolosluk binasında da düzenlenen bir törenle anıldı. Bina dışındaki bayrak yarıya indirilirken, tatil günü olmasına rağmen, törenin yapıldığı salon tamamen doldu.Törenin başlangıcında, sayı duruşu yapıldı ve milli marşımız okundu
Başta Başkonsolos Yavuz Kül, Başkonsolos Yardımcısı Selçuk Eke, Konsoloslar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Fahri Kültür Ataşesi Turgay Hilmi, SPD Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen, Kuzey Bavyera Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ayla Çokbudak, Kuzey Bavyera CHP Birliği Başkanı Rifat Çolak, Belediye Meclis Üyesi Aynur Kır, SPD Nordostbahnhof bölge başkanı Abdurrahman Gümrükçü ,Türk Sivil Kuruluşlarının temsilcileri ile öğretmenler ile vatandaşlarımızın hazır bulunduğu tören, Öğretmen Berna Koçak’ın sunumu ile başladı.


Başkonsolos Yavuz Kül , günün mana  ve ehemmiyetin belirten  konuşma yaptı. Öğretmen Asım Konuk’ta, Atatürk’ü anlattı. Atatürk ile bir sini vizyon gösterisi yapılmasının ardından, 3.sınıf öğrencisi Orçun Kaplan Atatürk şiiri okudu.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir