Aşırı sağa ve şiddete karşı duralım

TB NRW (Kuzey Ren Vestfalya Türk Topluluğu) Başkanı ve TGD (Almanya Türk Toplumu) Genel Başkan Yardımcısı Serhat Ulusoy, " Aşırı sağcılardan ölüm tehdidi alan mahallî politikacılar, Reker ve Hollstein'a Kuzey Ren Vestfalya Türk Topluluğu olarak tam destek vereceklerini belirtti.

Aşırı sağa ve şiddete karşı duralım

Hazırladıkları basın bildirisiyle kamuoyuna desteklerini açıklayan Ulusoy şunları söyledi: “Biz sadece Türk toplumunun sorunlarını çözmekle kalmayıp, yaşadığımız ülkenin kamuoyunu ilgilendiren sorunlarına ve işleyişine zarar veren olaylara da sahip çıkarak tepkimizi göstereceğiz" dedi.

TB NRW Başkanı Serhat Ulusoy, açıklamalarına sürdürerek: "Kuzey Ren Vestfalya Türk Topluluğu (TB NRW) Reker ve Hollstein ile tam dayanışma ilan etti. Kuzey Ren Vestfalya Türk Topluluğu (TB NRW) son zamanlarda mahallî yönetimleri hedef alan ölüm tehditleri karşısında büyük endişe duyduklarına dair bir basın bülteni yayımladı. Açıklamada Kuzey Ren Vestfalya Türk Topluluğunun bütün unsurlarıyla Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker ve Altena Belediye Başkanı Andreas Hollstein'ın yanında olduğu özellikle vurgulandı.

Kuzey Ren Vestfalya Türk Topluluğu Başkanı ve Almanya Türk Toplumu Başkan Yardımcısı Serhat Ulusoy konuşmasını sürdürürerek: “Mahallî yönetim politikacılarının ülkemizde kendilerini emniyette hissetmemesi büyük bir skandaldır. Her şeyden evvel biz, siyasi ve hukuki manada akla gelebilecek her yolu denemek suretiyle bu şahısları korumak mecburiyetindeyiz. Bunu yapabilmek için öncelikle senelerdir var olan aşırı sağcı yapılarla nihayet gerçek manada mücadele etmeliyiz.

Artık bireysel aşırı sağ terörist söyleminden de bir an evvel kurtulmamız icap etmektedir. TB NRW (Kuzey Ren Vestfalya Türk Topluluğu) herkesi aşırı sağa ve şiddete karşı bir arada durmaya davet ediyor. Siyaset ve hukuk, aşırı sağcılık ve onların yapılarıyla mücadeleyi bir an evvel gündemlerinin en ön sırasına almak zorundadır. Bu alanda gayret gösteren sivil toplum aktörleri için çok daha siyasi ve kamuyla alakalı teyakkuz, çok etkili önleme çalışmaları ve desteğe ihtiyaç vardır “dedi.

Ulusoy açıklamasını şu şekilde bitirdi: “Bir süredir gözlemlediğimiz şey şudur: “Söylenebilecek şeylerin sınırı mütemadiyen sağa doğru kaymaktadır. Kelimeler realiteyi yani hakikiliği idrak edebilme tarzımızı şekillendirir. Ve bir noktada kelimeler uygulamaya geçebilir, gözlemlediğimiz şey de budur maalesef “diyen Sayın Ulusoy sözlerini tamamladı.

ha-ber.com/Ahmet Birinci/Düsseldorf

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321