banner299
Öne Çıkanlar Almanya PKK DİTİB Türkiye Berlin Angela Merkel

Almanya’nın en iyi 30 oteli arasına girdi

Türk Oteli Bomonti ‘Otel Oskar’ını yardım gecesinde kutladı.

banner197
Almanya’nın en iyi 30 oteli arasına girdi
Almanya’nın en iyi 30 oteli arasına girdi

Türk Oteli Bomonti ‘Otel Oskar’ını yardım gecesinde kutladı.Mayıs 2015’den bu yana Nürnberg’in Oberasbach kasabasında faaliyet gösteren Murat Baydemir’in sahibi olduğu Hotel Bomonti’ye, Londra’dan ‘Luxury Travel Guide 2018’ hizmette mükemmeliyet ödülü verildi. ‘Otel Oskarı’ olarak bilinen bu ödül otel çalışanlarına, bölge yönetimine ve Türk toplumuna büyük sevinç ve gurur kaynağı oldu. Ödül 300 misafir ile bir yardım gecesinde kutlandı.Bomonti Almanya’da faaliyet gösteren 55.000 otel arasında en iyi 30 otel arasında gösteriliyor. 51 odalı ve dört yıldızlı otel için Londra’dan gelen büyük uluslararası ödül TİAD, MÜSİAD ve DİTİB gibi Türk sivil toplum yöneticileri ve iş adamlarının da katıldığı bir geceyle ‘Carrera World’ eğlence merkezinde kutlandı. Yaptığı konuşmada otel çalışanlarına teşekkür eden Baydemir, talebin yoğun olduğunu ve bölgede ikinci bir otel açacaklarını söyledi. TÜRKLER SAYESİNDE DÜNYAYA AÇILIYORUZ
Oberasbach Belediye Başkanı Birgit Huber otelin kasaba için büyük bir şans olduğunu söyledi. Huber, “Oberasbach, Otel Bomonti sayesinde dünyaya açılıyor, tüm dünyadan insanları kasabamızda ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Kasabamızın adını iki Türk gururla temsil ediyor. Birisi Murat Baydemir, birisi de dünyaca ünlü hakemimiz Deniz Aytekin.” dedi.Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen de bu başarıdan gurur duyduğunu belirterek, “Göçmenlerin Almanya’ya nasıl katkı sağladığının en güzel örneği” dedi. Bavyera Milletvekili Barbara Guttenberger ise Fürth bölgesi için otelin büyük bir kazanç olduğunu belirterek, “Bölgenin en anlamlı kutlaması bu gece burada yapılıyor” dedi.

SADECE ALMAK DEĞİL, VERMEK DE ÖNEMLİ
Tanınmış radyo moderatörü Floh Kerschner’in sunduğu kutlama gecesinde Katolik Kilise’nin yağmurdan zarar gören kilise orgu, Protestan kilisesinin yeni inşa edilecek gençlik merkezi, gençleri kötü yollara gitmesini önleyen 1-2-3 derneği ve Uganda’da yetimlere yardım eden ‘Hands Hold Uganda’ derneği için 5 rakamlı bir miktar hibe edildi. Murat Baydemir ‘Sadece almak değil, vermek de çok önemli. Bölgeden aldığımız gücü yine bölgeye geri vermekten kıvanç duyuyoruz.’ diye konuştu.

ha-ber.com/Taner Tüzün / Nürnberg
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir