banner216
Öne Çıkanlar Almanya Alman Berlin FETÖ Galatasaray Avrupa Birliği

Almanya'dan Suriyeli sığınmacılara yardım

Almanya'dan Suriyeli sığınmacılara 400 bin Euro. Almanya Dışişleri Bakanı Westerwelle: "Suriye'ye komşu ülkelerle, bir sığınmacı mülteci felaketini önlemek için gerekli her şeyi yapmalıyız." 

banner197
Almanya'dan Suriyeli sığınmacılara yardım

 

 

Almanya'dan Suriyeli sığınmacılara yardım

Almanya, Ürdün'de Suriyeli sığınmacılar için kurulmakta olan Zaatari kampına su ulaştırılabilmesi amacıyla 400 bin Euroluk insani yardım yapacağını açıkladı

Almanya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, hazırlandığında yaklaşık 100 bin sığınmacıya hizmet verebileceği belirtilen kampın su tesisatı masrafının tümüyle Bakanlık tarafından karşılanacağı ifade edildi. Açıklamada, Almanya'nın, Suriye'ye komşu ülkelerdeki sığınmacılar için şu ana kadar toplam 8 buçuk milyon Euro destek verdiği kaydedildi.

Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle de, yazılı açıklamasında, Esed rejiminin uyguladığı "vahşi şiddet" sebebiyle çatışma bölgelerindeki insanların durumunun daha da kötüleştiğini, Alman hükümetinin Suriyeli sığınmacıların komşu ülkelere kaçmasını çok büyük bir endişeyle izlediğini belirterek, "Suriye'ye komşu ülkelerle, bir sığınmacı felaketini önlemek için gerekli her şeyi yapmalıyız" ifadesini kullandı.

Yaptıkları insani yardımlarla sığınmacıların durumunun düzeltilmesine katkı sağlamak ve Suriye'ye komşu ülkeleri, sığınmacılara bakım çabalarında desteklemek istediklerini kaydeden Westerwelle, "Esed rejimine, tüm insani yardım görevlileri için Suriye'ye rahatlıkla girme imkanı sağlaması çağrısında bulunuyorum" dedi.

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir