Almanya'daki STK'lar “teröre hayır“ diyecek

Almanya'daki sivil toplum örgütleri, Hakkari, Iğdır ve Tunceli'de düzenlenen terör saldırılarını, cumartesi günü başkent Berlin ve Mannheim'da düzenlenecek gösterilerle protesto edecek.

Almanya'daki STK'lar “teröre hayır“ diyecek

Almanya'daki STK'lar "teröre hayır" diyecek

Almanya'daki sivil toplum örgütleri, Hakkari, Iğdır ve Tunceli'de düzenlenen terör saldırılarını, cumartesi günü başkent Berlin ve Mannheim'da düzenlenecek gösterilerle protesto edecek.

Berlin Türk Cemaati (TGB) ve Alperenler Ocağı tarafından organize edilen başkentteki "Teröre karşı el ele" etkinliğinde Türkiye'de düzenlenen terör saldırıları kınanacak.

TGB Başkanı Bekir Yılmaz, yaptığı açıklamada, yurt dışında yaşayan vatandaşlar olarak Türkiye'deki terör saldırılarına duyarsız kalamayacaklarını belirterek böyle bir etkinlik düzenlemeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

Yurt dışında yaşayan Türk toplumu olarak Türkiye ile bir ve beraber olduklarının mesajını vermeyi amaçladıklarını vurgulayan Yılmaz, Türkiye'ye destek vermek için bir araya geleceklerini ifade etti.

Fransa'da karikatür dergisine düzenlenen saldırıya anımsatan Yılmaz, "Fransa'daki terör eylemi sonrası ayağa kalkan Avrupa'nın Türkiye'de yaşananlar için bir şey yapmaması esef verici. Alman hükümetinden açıklama gelmemesi de üzücü" dedi.

Mannheim kentinde ise 15 derneğin bir araya gelerek düzenlediği eylemde, göstericiler kentteki Marktplatz meydanında toplanacak.

ha-ber.com

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 10:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal Basaran
Erdal Basaran - 4 yıl Önce

nasyonal sosyalist tgb liler bu gün kürtl halkina karsi baslatilan savasda mesru müdafa hakkini kulaniyorlar. sizler milliyetci,irkci,sövence saflarinizi belli ediyorsununz.

tispjg für mehr Demokratie
tispjg für mehr Demokratie - 4 yıl Önce

C A G R I !
Yürüyüsü organize edenlerin siyasi görüslerini tasvip etmeseniz de lütfen bu yürüyüse katilalim.Lütfen bu yürüyüs partileri,siyasi görüsleri .. simgeliyen bir yürüyüs olmasin.Bu yürüyüs Vatanini,milletini,bayragini sevenlerin ve de terörü lanetleyenlerin yürüyüsü olsun.
Sadece bu konuda,TERÖRÜ LANETLEME KONUSUNDA,BIRLESELIM,TEKVÜCUT OLALIM.
TERÖR BITINCEYEDEK HER HAFTA SONU BIR BASKA ÖRGÜTÜN YAPACAGI (Berlinde Pazar günü 12.oo de Wittenberg Platz da yapilacak yürüyüs) YÜRÜYÜSLE TERÖRÜ LANETLEYELIM. Bu görüs cercevesinde ben de bu yürüyüse BISIKLETIMLE katilacagim ve de tüm beni seven ve destekleyen MÜCADELE ARKADASLARIMIN DA KATILIMLARINI BEKLIYORUM.
A.Akin

no capulcu
no capulcu - 4 yıl Önce

bahsettiginiz konuda ispatini görmek isteyen cok sayida türk ve türk-kökenliler var. ve alman sol partisi niye akp ve pkk'ya yalakalik yapiyor, izah edebilcekmisiniz.

no capulcu
no capulcu - 4 yıl Önce

tgb'yi ve alperenler'i stk'dir diyenler halen gercekleri bilmiyorlarmis meger.

SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321