banner216
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

Almanya'da YTB hizmetleri tanıtıldı

Almanya'da Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı hizmetleri tanıtıldı

banner197
Almanya'da YTB hizmetleri tanıtıldı

 

 

Almanya'da YTB hizmetleri tanıtıldı

Almanya'nın Bremen kentinde Alman Sendikalar Birliği (DGB) adına Alman otomobil firması Mercedes-Benz İşçi Temsilcisi İbrahim Akbal'ın organizasyonuyla devam eden bir haftalık seminerin son gününde, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tanıtıldı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a bağlı müsteşarlık düzeyinde bir kamu kurumu olarak 2010 yılında kurulan YTB'yi tanıtan İsmail Demiryürek, ''Başkanlığımız, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız, özellikle Balkanlar'da ve Orta Asya'da yaşayan soydaşlarımızla ilişkilerimizin devam ettirilmesi amacıyla Soydaş ve Akraba Topluluklar ve Uluslararası Öğrenciler olarak özellikle üç alanda faaliyet göstermektedir'' dedi.

Çalışma alanlarının yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları oluşturduğunu söyleyen Demiryürek, ''Sorunlarında bize başvuran vatandaşlarımıza danışmanlık ve yol gösterme anlamında, eğitim alanında ve ırkçılığa karşı çalışmalar yapıyoruz. Derneklerin, kurumlarımızda yer alan konular üzerine oluşturdukları projelere de destek oluyoruz'' diye konuştu.

Türk vatandaşlığından çıkanlara verilen Mavi Kart'ın yakında tarihe karışacağını belirten Demiryürek, ''Kimlik kartı gibi olacak olan yeni kartlarınızla Türkiye'de tanınmama gibi sıkıntı yaşamayacaksınız'' dedi.

ytb-alm-tan-b.jpg

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir