banner269
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

Almanya'da sünnet yasasının kabul edilmesi

Hür Demokratlar milletvekili Serkan Tören ve İslam Toplumu Milli Görüş gelişmeyi memnuniyetle karşıladı

banner197
Almanya'da sünnet yasasının kabul edilmesi

 

 

Almanya'da sünnet yasasının kabul edilmesi

Almanya'da hükümetin sünnetle ilgili hazırladığı tasarının Federal Meclis tarafından kabul edilmesi ülkedeki Müslümanlar tarafından olumlu karşılandı

Gelişmeyi değerlendiren Hür Demokratlar (FDP) Federal Milletvekili Serkan Tören, yasa tasarısının kabul edilmesinin Almanya'nın Müslüman ve Museviler için bir vatan olarak kaldığının göstergesi olduğunu söyledi.

Sünnetle ilgili geçen Mayıs ayında başlayan tartışmalara son vermek için kendisinin de bu konuda yasal düzenleme talep ettiğini hatırlatan Tören, "bu günün Almanya'daki din ve dünya görüşü çeşitliliği için güzel bir gün olduğunu" sözlerine ekledi.

İslam Toplumu Milli Görüş Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu da, yasa tasarısının kabul edilmesinin sevindirici olduğunu belirtti.

Köln Eyalet Mahkemesi'nin geçen Mayıs ayında aldığı bir kararla erkek çocuklarının sünnet edilmesini "adam yaralama" suçu kapsamına alması sonucu ülkede yaşayan Müslümanların ve Musevilerin "adalete güven sorunu" yaşadığına dikkati çeken Yeneroğlu, yasayla birlikte tartışmalara son noktanın konulduğunu ifade etti.

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir