banner269
Öne Çıkanlar Berlin Almanya Türkiye terör FETÖ ABD

Almanya'da ''Şebap Güvercin Festivali''

Almanya Şebap Güvercin Derneği, saf Anadolu ırkı şebap güvercinlerini dünyada tanıtmak amacıyla "Şebap Güvercin Festivali" düzenledi.

banner197

 
Almanya'da ''Şebap Güvercin Festivali''

Almanya Şebap Güvercin Derneği, saf Anadolu ırkı şebap güvercinlerini dünyada tanıtmak amacıyla "Şebap Güvercin Festivali" düzenledi.

Köln'de bir salonda düzenlenen festivalde konuşan Türkiye Şebap Güvercin Federasyonu Başkanı Mustafa Kale, Anadolu'ya özgü bir ırk olan şebap güvercinini dünyaya tanıtmaya çalıştıklarını belirterek, bu ırkın kaybolmaması, bozulmaması, normlarını, standartlarını ve özelliklerini korumak için çaba gösterdiklerini söyledi.

Almanya'da kurulan Şebap Güvercin Derneği'nin Avrupa'da güvercin besleyenler federasyonuna da üye olduğunu aktaran Kale, "Bu üyelik bizim için çok önemli bir aşama oldu. Bu türü Avrupa'da Türklerden başka insanların da beslemesini ve tanımasını istiyoruz ve çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz" dedi.Güvercin ırklarını performans ve görüntü ırkları olarak iki kategoride değerlendirdiklerini dile getiren Mustafa Kale, "Bizim güvercinlerimiz şov yani görüntü itibarıyla beslenen kuşlar. Biz bu kuşların yaptığı performansı değerlendirmeyiz. Festivalimizin yarışma kısmında kuşların ağzına, gözünün rengine, kumaşının rengine, boyuna posuna, fiziksel özelliklerine göre yani kuşların görüntülerine göre değerlendirme yapılacak. Yani güvercinler arasında bir nevi güzellik yarışması yapıyoruz, değerlendirmelerimizi o standartlar üzerinden yürüteceğiz" şeklinde konuştu.

Öte yandan, festival kapsamında düzenlenen yarışmanın sonunda dereceye giren güvercinlerin sahiplerine kupa ve plaket takdim edildi.ha-ber.combanner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir