Almanya'da kötü hava onların bayramı

Yapılan bir araştırmaya göre son birkaç gündür Almanya'daki tur paketi satışlarında patlama yaşanıyor

Almanya'da kötü hava onların bayramı

 

 

Almanya'da kötü hava onların bayramı

Yapılan bir araştırmaya göre son birkaç gündür Almanya'daki tur paketi satışlarında patlama yaşanıyor. Alltours, TUI ve Thomas Cook'tan gelen açıklamalara göre talebi karşılamak için yeni uçaklar kiralandı.

Alltorus'dan Stefan Suska '' İnsanlar berbat havadan bıktı'' diyerek son birkaç günde satışların 10% arttığını belirtti. ''yeterli yatak sayımız var, ama sorun uçaklarda.''   Alman Pazar lideri TUI de aynı durumda. Mario Köpers, ''Eğer gelecekte de böyle berbat hava koşulları yaşanırsa, saatlerinizi satışların başlayacağı ana kurup beklemekten başka bir şey yapmaya gerek kalmayacaktır'' diyor. Grubun lüks markaları Sensimar ve Robinson Club'ler ağzına kadar dolu.  

TUI'nin bir avantajı var; kendi havayolu şirketi var. TUIfly sayesinde artan talebe hemen cevap verme şansı yüksek.   Thomas Cook da Tunus ve Mayorka uçak sayılarını arttırdı. Hatta sıkıntılı Yunanistan için bile çok güzel satış haberleri geliyor.  

Rewe- Touristik'den Christian WeBels ise bir parça sıkıntılı. Talebin patlaması nedeniyle destinasyonların sunduğu çok karlı indirimli paketler rafa kalkmış. Last Minute pazarlıkları sona ermese de yok denilecek kadar az. Yükselen talep last minute kapısını kapatmış durumda. (Kaynak: Tourexpi)

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2012, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321