banner269
Öne Çıkanlar Berlin Almanya Türkiye terör FETÖ ABD

Almanya'da kayıtlı sığınmacı sayısı 1,1 milyon

Almanya'daki kayıtlı sığınmacı sayısının 2015 sonu itibariyle 1 milyon 100 bini bulduğu bildirildi.

banner197
Almanya'da kayıtlı sığınmacı sayısı 1,1 milyon

 
Avrupa'daki sığınmacı krizi

Almanya'daki kayıtlı sığınmacı sayısının 2015 sonu itibariyle 1 milyon 100 bini bulduğu bildirildi.

Bavyera Eyaleti Sosyal İşler Bakanı Emilia Müller, yaptığı açıklamada, sığınmacıların 160 bininin Bavyera eyaletinde kaldığını ve diğerlerinin Almanya geneline dağıtıldığını kaydetti.

Almanya'ya yoğun sığınmacı akınına tedbir alınması çağrısı yapan Müller, "Etkili bir sınırlamayla göçün önüne geçmemiz gerekiyor, çünkü Almanya bu göç akınını daha fazla omuzlayamaz" dedi.

On binlerce sığınmacı geçiş yaptı

Macaristan, Hırvatistan sınırını ekim ayı ortasında kapatması üzerine sığınmacılar yönünü Slovenya'ya çevirmişti. NATO ve AB üyesi olan Slovenya'ya geçtiğimiz haftalardan bu yana giriş yapan 372 bin kişi, Batı Avrupa istikametinde yollarına devam etti.

Bavyera'nın talebi

Sığınmacı akını Almanya'da gündemin ilk sıralarında yer almaya devam ediyor. Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, sınırların kontrolü konusunda yaptığı çıkışla dikkat çekti. Almanya'da sınırların kontrolünden federal polis sorumlu. Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Bavyera'nın kendi sınırlarını kontrol edebilme hakkına sahip olması gerektiğini açıkladı.

Federal hükümete suçlama

Federal hükümeti sınırlardan sığınmacı akınını durdurma konusunda yeterli personeli sağlayamamaktan sorumlu tutan Herrmann, Bavyera eyalet hükümetinin durumu kontrol altına alması gerektiğini savundu.

2016'ya dair öngörü

Bavyera eyaleti İçişleri Bakanı, her gün 4 bin kadar sığınmacının sınırı geçerek Bavyera'ya girdiğini kaydetti. Bakan, federal hükümetin Bavyeralılarla sığınmacı sayısının günde en az 1000'e indirilmesi için işbirliği yapması gerektiğini belirtti.

Herrmann, "2016'da 350 bin sığınmacıyı ağırlayıp entegre edebiliriz ancak 1 milyon sığınmacıyı değil" dedi.

ha-ber.combanner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir