Almanya'da Duisburg ve Essen'de Suruç katliamı protesto edildi

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen bombalı saldırı Almanya'nın Duisburg ve Essen kentlerinde protesto yürüyüşleriyle lanetlendi.

Almanya'da Duisburg ve Essen'de Suruç katliamı protesto edildi

Almanya'da Duisburg ve Essen'de Suruç katliamı protesto edildi

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen bombalı saldırı Almanya'nın Duisburg ve Essen kentlerinde protesto yürüyüşleriyle lanetlendi.

Saldırıda 32 kişi hayatını kaybetti ve 104 kişide yaralandı

Türkiye'yi yasa boğan patlama Suruç'ta bulunan Amara Kültür Merkezi önünde meydana geldi.

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu'nun (SGDF) burada yaptığı basın açıklaması sırasında dinci terör örgütü IŞİD tarafından gerçekleştirildiği belirtilen bombalı saldırı genç hayatları aramızdan alarak yüzün üstünde insanımızın da yaralanmasına sebep oldu.

Kobane'yi birlikte savunduk birlikte inşa edeceğiz sloganıyla yola çıkan SGDF grubu Suriye Kobane 'de çeşitli çalışmalarda bulunacaklardı.

Bombalı saldırıda hayatını yitiren barış ve demokrasi için çalışan çoğu üniversite öğrencisi 32 kişi bazıları İstanbul’da ve diğerleri de memleketlerinde gözyaşları arasında toprağa verildi.Duisburg'ta da düzenlenen bir protesto yürüyüşüyle saldırı kınandı

Mitingi Ali Çetin ve Onur Güler düzenledi. Saldırıda Onur Güler'in arkadaşları hayatını kaybettiği bildirildi.

Duisburg Merkez İstasyonu (Hauptbahnhof) önünde yaklaşık 500 kişi toplandı. Bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan yürüyüş daha sonra grup şehir merkezinde bulunan Kuş Heykeli önüne kadar yürüdü. Burada çeşitli sloganlar atılarak saldırı ve terör örgütü ISID lanetlendi. Yapılan son konuşmalarla miting sona erdi.Ivana Hoffmann'ın annesi de Duisburg'taydı

ISID`e karşı Suriye' de savaşarak şehit olan devrimci Alman kızı Ivana Hoffmann'nın annesi Michaela Hoffmann' da yürüyüşteydi.

Kızım bir devrim şehididir onun yaptıklarıyla gurur duyuyorum, onun için ben buraya acınızı az da olsa paylaşmaya geldim dedi.

Essen'de saldırı protesto edildi

Yılmaz Gültekin ve Ezgi Güyıldar' ın ortaklaşa düzenledikleri protesto yürüyüşüne yaklaşık 700 kişi katıldı. Williy-Brand- Meydanında toplanan kalabalık bir dakikalık saygı duruşuyla protestoya başladı. Daha sonra çeşitli sloganlar atarak şehir merkezine kadar yürüyen grup burada bir oturma eylemi yaparak Suruç'taki katliamı ve Işid terör örgütünü protesto ettiler.

Tekrar meydana geri yürüyen kalabalık burada yapılan çeşitli konuşmalarla yürüyüş son buldu.

Öte yandan Cumartesi günü Duesseldorf’ta Merkez İstasyonu (Hauptbahnhof) önünde saat 14.00 te büyük bir miting düzenleneceği bildirildi.ha-ber.com/Hüseyin Gül

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 10:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
no capulcu
no capulcu - 4 yıl Önce

hani pkk-öcalan-terörist bayrak ve plkat göstermek yasak degilmiydi. yasak oldugu halde bunlar nasil rahatca gösteri yapiyorlar.

Kazim
Kazim - 4 yıl Önce

katliami yapanla protesto eden ayni gücler.

SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321