Almanya'da 3 Türk çocuk hayatını kaybetti

Almanya'nın Dortmund kentinde bir Türk ailesinin evinde çıkan yangında yaşları 4 ila 12 yaşları arasında üç çocuk hayatını kaybetti

Almanya'da 3 Türk çocuk hayatını kaybetti

 

 

Almanya'da 3 Türk çocuk hayatını kaybetti

Almanya'nın Dortmund kentinde bir Türk ailesinin evinde çıkan yangında yaşları 4 ila 12 yaşları arasında üç çocuk hayatını kaybetti

Yangının aile sebeplerden dolayı çıktığı öne sürülürken, yangından sonra binayı kundakladığı şüphesiyle çocukların babası Tuncelili Muharrem Tüfekçi ile birlikte yaşadığı Bulgaristan kökenli hayat arkadaşının gözaltına alındığı kaydediliyor.

Dortmund Emniyet Müdürlüğü Basın Merkezinden yapılan açıklamada, yangında 4 yaşındaki bir erkek çocuk ile 12 yaşındaki ablasının ölü olarak bulunduğunu, 10 yaşındaki diğer bir Türk çocuğun de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettigini ifade etti.

Yine yapılan açıklamada, şu ana kadar yürütülen soruşturma kapsamında 10 yaşındaki erkek çocuğun kendisine uygulanan şiddet sonucunda kurban gittiği belirtildi. 4 ve 12 yaşındaki çocukların ise otopsi sonuçları ile ilgili çalışmaların davam ettiği kaydedildi.

Öte yandan yangının çıktığı sırada Muharrem Tüfekçi'nin evde olmadığı kaydedildi.

Olayla ilgili bir polis yetkilisi ise, çocuklarını kaybeden Muharrem Tüfekçi ile ilgili ‘'Eğer bir baba, üç çocuğunu kaybediyorsa, bu büyük bir aile trajedisidir' dedi.

Ölenlerin 12 yaşındaki Dilan, 10 yaşındaki Mehmet ve 4 yaşındaki Mustafa kardeşler olduğu belirlendi. Dilan ve Mustafa'nın olay yerinde hayatını kaybettiği, Mehmet'in ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Şubat ayında da Tüfekçi ailesinin oturduğu binanın üst katında da yangın çıktığı belirtilirken, hayatlarını kaybeden çocukların annesinin 2008 yılında hayatını kaybettiği ifade ediliyor. Tüfekçi'nin ayrıca işsiz olduğu ve bir yıldan beri de Bulgaristan kökenli bayanla birlikte yaşamaya başladığı ve Wuppertal'dan bir süre önce Dortmund kentine taşındığı belirtiliyor.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılırken, Dortmund Savcılığı'nın önümüzdeki akşam saatlerinde resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

dirt-yangin-coc-b.jpg

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2012, 22:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321