banner269
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

Almanya Türk Toplumu karardan memnun

ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, Federal Almanya Meclisi'nin, sünneti serbest bırakan yasa teklifini büyük çoğunlukla kabul etmesinin Almanya'yı rahatlatan bir karar olduğunu belirtti. TGD Başkan Yardımcısı Ayşe Demir de yasanın büyük çoğunlukla kabul edilmesinin sevindirici olduğunu ifade etti. 

banner197
Almanya Türk Toplumu karardan memnun

 

 

Almanya Türk Toplumu karardan memnun

Avrupa Türk İslam Birliği (ATİB) Genel Başkanı İhsan Öner, Federal Almanya Meclisi'nin, sünneti serbest bırakan yasa teklifini büyük çoğunlukla kabul etmesinin Almanya'yı rahatlatan bir karar olduğunu belirtti

Öner yaptığı açıklamada, ''Federal Meclis'in sünnet kararı, Müslümanları olduğu kadar Almanya'yı da rahatlatmıştır'' dedi.

Mayıs ayında Köln İdari Mahkemesi'nin sünneti, "yaralama suçu" olarak karara bağlamasından sonra aylarca sürüp giden "sünnet yasağı" tartışmasına, Federal Meclis'in, yasayı büyük çoğunlukla onaylamasıyla son noktayı koyduğunu vurgulayan Öner, Başbakan Angela Merkel ve Federal Adalet Bakanı Leutheuser-Schnarrenberger ile lehte oy kullanan tüm milletvekillerine teşekkür ettiklerini ifade etti.

Sünnet Yasası'nın başta ülkenin Müslüman ve Yahudi azınlığı kadar Almanya'yı da dünyada sünneti yasaklayan tek ülke olmaktan kurtararak rahatlattığını belirten ATİB Genel Başkanı, bu karar üzerinden özellikle Almanya Müslümanlarına karşı mesnetsiz saldırıların da son bulmasını ümit ettiğini kaydetti.

Öner, temennisinin, "sünnet" üzerinde yapılan tartışmaların nihayet son bulması ve Federal Almanya Meclisi'nin getirdiği yeni yasanın bu sefer bir başka türlü istismar ve polemik konusu yapılmaması olduğunu sözlerine ekledi.

Almanya Türk Toplumu (TGD) Başkan Yardımcısı Ayşe Demir de yasanın büyük çoğunlukla kabul edilmesinin sevindirici olduğunu ve bu yasanın Almanya'da Müslüman ve Yahudi hayatının istendiğine dair bir işaret olduğunu ifade etti.

Demir, Almanya'daki Türklerin karardan memnuniyet duyduklarını ve bundan sonra bu tartışmanın son bulacağını ümit ettiklerini kaydetti.

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir