banner216
Öne Çıkanlar Almanya Çapulcu Hani Ankara Cumhurbaşkanı Erdoğan terör

Almanya Savunma Bakanı'ndan Suriye açıklaması

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Suriye'nin yeniden inşası için "Almanya'nın Suriye’ye mali yardım yapmaya hazır olduğunu" söyledi.

banner197
Almanya Savunma Bakanı'ndan Suriye açıklaması

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, "Almanya'nın Suriye'ye yardım yapmaya hazır olduğunu" ve öncelikle "ülkedeki insanları açlıktan kurtarmak ve tıbbi yardım yapmak gerektiğini" söyledi.

Von der Leyen, Brüksel'de Suriye ile bölgenin geleceğinin masaya yatırılacağı konferans öncesinde yaptığı açıklamada, “Birçok ülkenin Suriye'ye yardım yapabileceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

Almanya'nın "milyarlarca avro yardım yapmaya hazır olduğunu" öne süren von der Leyen, “Öncelikle ülkedeki insanları açlıktan kurtarmak ve tıbbi yardım yapmak gerekiyor. Ardından elektrik ve içme suyu ihtiyacı karşılanmalı, yıkılmış binaların restorasyonu yapılmalı” şeklinde konuştu. 

Alman bakan, "Rusya ile daha iyi ilişkiler içerisinde olmak istediklerini, ancak gerçekleri de gördüklerini" söyleyerek, Rusya'nın "Doğu Ukrayna'yı ilhak ettiğini", "Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'a yardım ettiğini" ve "Batıya karşı siber saldırılarda bulunduğunu" öne sürdü.

Almanya Savunma Bakanı von der Leyen, Avrupa Birliği'ne "ortak bir Avrupa dış politikası" ve "çoğunluk kararlarına uyma" çağrısında bulundu. (Kaynak: soL Haber)

ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir