banner269
Öne Çıkanlar ABD ZMD Yezidiler Alman Sinabung Hakan Taş

"Almanya ile Türkiye arasında önemli iş birliği fırsatları var"

Makine İhracatçıları Birliği ile Alman Mühendislik Federasyonu, Endüstri 4.0 alanında Türk makine sektörüne yol gösterecek ortak bir kitapçık yayımladı

banner197
"Almanya ile Türkiye arasında önemli iş birliği fırsatları var"

"Almanya ile Türkiye arasında önemli iş birliği fırsatları var"

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Sigmar Gabriel, Almanya ve Türkiye arasında enerji, Endüstri 4.0 ve ileri teknoloji alanında önemli iş birliği fırsatları bulunduğunu ifade etti.

Makine İhracatçıları Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Birlik ile Alman Mühendislik Federasyonu (VDMA), İstanbul’da başlayan WIN Automation Fuarı dolayısıyla Endüstri 4.0 alanında Türk makine sektörüne yol gösterecek ortak bir kitapçık yayımladı.

Kitapçıkta bir sunuş yazısıyla yer alan Gabriel, Almanya'nın Türkiye'nin en önemli ticaret ortağı olduğunu belirterek, iki ülke arasında ticari ilişkilerin daha da güçlendirilmesi gerektiğine işaret etti.

Gabriel, söz konusu sektör rehberinin Türk şirketleri için olağanüstü bir yol gösterici olacağını vurgulayarak, "İki ülke arasında enerji, Endüstri 4.0 ve ileri teknoloji alanında önemli iş birliği fırsatları var" ifadesini kullandı.

Almanya'nın uzun yıllardan beri Türk makine sektörünün en büyük alıcısı konumunda olduğunu aktaran VDMA Başkanı Reinhold Festge de Alman makine sektörünün, Endüstri 4.0 vizyonunu uygulamaya koymanın yanı sıra, inovatif ürün konseptlerini geliştirmek üzere var gücüyle çalıştığını dile getirdi.

Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran ise Türkiye'nin akıllı fabrika sistemleriyle devrimci yeniliklerin yaşanacağı Endüstri 4.0 çağını yakalamak zorunda olduğunu belirtti.

Endüstri 4.0’ın Türk sanayisi için önemine dikkati çeken Dalgakıran, şunları kaydetti:
  
"Endüstri 4.0 anlayışının getirdiği yenilikleri sadece tüketim alışkanlıklarının artırılmasına yönelik değil, üretim sistemlerinin akıllanması, maliyetlerin düşürülmesi ve verimliliğinin artması için de kullanabilmeliyiz. Türk makinecileri olarak, ekonomimizi bir üst aşamaya geçirecek anlayışın bu entegrasyonu sağlamadan geçtiğine inanıyoruz. Bunun için de otomasyon süreçlerindeki teknolojik dönüşümü Türkiye'de en iyi tanıyan sektör olarak, uluslararası alanda çeşitli işbirlikleri geliştiriyoruz. Almanya'nın her türlü mühendislik ürününü üreten 3 bin 100 şirketini temsil eden en büyük birlik olan VDMA ile WIN Automation Fuarı'na özel olarak hazırladığımız bu çalışma da sektörümüz için önemli bir kılavuz olacak. Türk-Alman iş birliğini, sanayimiz açısından da bir model olarak geliştirecek bu tür çalışmaları sürdüreceğiz."

ha-ber.com

 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir