banner216
Öne Çıkanlar ABD Schengen Aile Almanya Schengen Bilgi Sistemi Kürt Kültür Festivali

Almanya Hükümeti'nden Yunanistan açıklaması

Almanya Hükümet Sözcüsü Seibert, "Yunanistan Hükümeti halk oylamasına gitmeyi zorunlu bulduysa, bu Yunanistan Hükümeti'nin hukuki hakkıdır" dedi.

banner197
Almanya Hükümeti'nden Yunanistan açıklaması

Almanya Hükümeti'nden Yunanistan açıklaması

Almanya Hükümet Sözcüsü Seibert, "Yunanistan Hükümeti halk oylamasına gitmeyi zorunlu bulduysa, bu Yunanistan Hükümeti'nin hukuki hakkıdır" dedi.

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Yunanistan'in 3 kreditörün teklif ettiği programı referanduma götürme kararına ilişkin, " Yunanistan Hükümeti, Yunan kanunları çerçevesinde halk oylamasına gitmeyi zorunlu bulduysa, buYunanistan Hükümeti'nin hukuki hakkıdır. Referandumdan çıkacak sonuca saygı duyacağız" dedi.

Seibert, Federal Basın Merkezinde basın mensuplarının Yunanistan'nın Avrupa Birliği (AB), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Uluslararası Para Fonunun (IMF) oluşturduğu kreditörlerin Yunanistan için hazırlamış olduğu programınYunanistan Hükümeti tarafından referanduma götürülmesine ilişkin soruları cevapladı.

Alman Hükümeti'nin 3 kreditörle Yunanistan Hükümeti arasında bir anlaşma olabilmesi için bütün imkanları denediğini söyleyen Seibert, "Başbakan Merkel Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile sıkça bu meseleleri istişare etti. Yunanistan'nın görüşmeleri bu şekilde sonuçlandırmış olması hepimiz için sürpriz oldu" dedi.

Seibert, Yunanistan'ın Avrupa Birliği üyelerine karşı bireysel ve ortak sorumluk çerçevesinde hareket etmesi gerektiğini belirterek, şu değerlendirmeleri yaptı:

"Eğer Yunanistan Hükümeti, Yunan kanunları çerçevesinde halk oylamasına gitmeyi tamamen zorunlu bulduysa, bu Yunanistan Hükümeti'nin hukuki hakkıdır. Referandumdan çıkacak sonuca saygı duyacağız."

"Bu referandum Avro bölgesinde veya AB içinde kalmaya 'evet' ya da 'hayır' referandumu mudur?" şeklinde bir soruya Seibert şöyle cevap verdi:

" Yunanistan Avro bölgesi üyesidir. Üç kurumla birlikte ikinci bir program çerçevesindeYunanistan için son bir çözüm, son bir anlaşma hazırladık. Buna rağmen Yunan Hükümeti sürpriz bir şekilde görüşmeleri bitirdi. Bu haftanın nasıl geçeceğini ve referandumdan ne çıkacağını bekleyeceğiz."

ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir