banner216
Öne Çıkanlar Berlin ABD Almanya FETÖ Türk CHP

Almanya'da yaşayan Türk akademisyen ve iş kadınları bir araya geldi

Köln'de ilk kez düzenlenen etkinlikle Almanya'daki Türk iş kadını ve akademisyenlerin tanışıp iş birliklerini geliştirmeleri amaçlanıyor

banner197
Almanya'da yaşayan Türk akademisyen ve iş kadınları bir araya geldi
Almanya'da yaşayan Türk akademisyen ve iş kadınları bir araya geldi

Köln'de ilk kez düzenlenen etkinlikle Almanya'daki Türk iş kadını ve akademisyenlerin tanışıp iş birliklerini geliştirmeleri amaçlanıyor

Almanya'nın Köln kentinde Türk iş kadını ve kadın akademisyenlere   yönelik olarak ilk kez "Kadın İş Dünyası Tanışma ve İşbirliğini Geliştirme" etkinliği düzenlendi.

Almanya'da yayın yapan Kadınca dergisinin organize ettiği ve 30 farklı meslekten yaklaşık 50 kadının katıldığı etkinlikte, iş kadınları ve akademisyenler başarı hikayelerini anlatarak, birbirlerini tanıma fırsatı buldu.

Uzman Psikolog ve Aile Terapisti Hamidiye Ünal, kısa sürede organize edilen bu etkinlikle kendi alanlarında birer başarı abidesi olan kadınların arasında bir ağ kurularak, birbirleriyle olan iletişimlerinin geliştirilebileceğini söyledi.

Ünal, "Bugün burada başarı hikayelerini dinledikçe yaşananlar film gibi gözümde canlandı. Burada olanlar birlikte kalalım, el ele tutalım, birbirimize dokunalım mesajları gerçekten bana çeşitli projeler ve yeni oluşumlar oluşabileceği doğrultusunda mesajlar verdi. Bu buluşmanın daha geniş kapsamlı hale dönüştürülerek geleneksel hale getirilmesi gerekir." dedi.Alman Futbol Federasyonundan (DFB) Gül Keskinler, Avrupa'da yanlış algılanan Türk kadınının imajının değiştirilmesi gerektiğini kaydederek, "Bu tür etkinliklerin geleceğe yönelik büyük işler yapacağına inanıyorum. Kadının kuvvetine ve kadının başarısına inanıyorum. Alman toplumu ve Avrupa toplumu içinde Türk kadınının ismini sadece ezilmiş, küçük birey olarak değil de kendi yolunu kendi çizebilecek bireyler olarak göstermek benim için büyük zevk." şeklinde konuştu.

Başkomiser Emine Tayfur, "Başarılı olmak için azimli olmak ve çok çalışmak gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra başarı zaten kendiliğinden gelir. Türk kadını zaten çok çalışkandır ve iş hayatında disiplini elden bırakmamak gerekir." ifadesini kullandı.

İş kadını Nejla Kara, "Şu an gençlerimizin birçoğu meslek eğitimi alma konusunda yetersiz. Almanya'da iş yapan Türk kadınları olarak biz gençlere meslek eğitimleri verebiliriz. Bu gençlerimizi iş hayatına bu şekilde entegre edebiliriz." dedi.

Eğitimci ve tercüman Nergiz Bölükbaşı da kadınların öz güveninin arttırılması, kadınların öz güvenli bireyler olarak topluma kazandırılabilmesi için bu tür organizasyonların çok önemli olduğunu ifade etti.

Geleneksel hale getirilmesi amaçlanan etkinlikle ayrıca gelecekte Türk ve Alman iş kadınları ve akademisyenleri bir araya getirmenin planlandığı belirtildi.

ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir