Almanya ‘da Toplu Müslüman Mezarlığı Ziyaretleri

Kurban Bayramı nedeniyle, Nürnberg’de arife günü geleneksel, toplu Müslüman mezar ziyareti yapıldı. Güney mezarlığında bulunan Müslüman Kabristanı bu nedenle dolup taştı.

Almanya ‘da Toplu Müslüman Mezarlığı Ziyaretleri

Kurban Bayramı nedeniyle, arife günü DİTİB öncülüğünde, Nürnberg Müslüman Dernekleri Çalışma Grubu tarafından geleneksel, toplu mezar ziyareti yapıldı. Güney mezarlığında bulunan Müslüman kabristanı bu nedenle dolup taştı.

Ziyarette, Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, DiTiB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği Başkanı, Hasan Aslan, TİAD Başkanı Aydın Yüksel, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Can, UETD Başkanı Yılmaz Sarıgül, Türk Toplumu Başkanı Bülent Bayraktar, MÜSİAD Kuzey Bavyera Başkanı Emin Bayram, Fürth Belediyesi Meclis Üyesi Ayhan Yeşil ile çok sayıda vatandaşımız hazır bulundu.

Yurt dışında Kabir ziyaretinin önemi vurgulandı

Sunuculuğunu hoca Talhan Doğan’ın yaptığı etkinlikte, DİTİB Kuzey Bavyera başkanı Hasan Aslan ile Başkonsolos Yavuz Kül birer konuşma yaparak, kabir ziyaretinin önemine dikkat çektiler ve katılımcıların bayramını kutladılar.

Dualar edildi

Hocalar, Hasan Aslan, Talha Doğan ve Muhammed Kılınç yasini şerif okuyup dualar ettiler. Hep birlikte eller dua için açıldı, ziyaret sonunda, katılımcılara lokum ikram edildi.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321