Almanya'da Arakan için 27 bin Euro toplandı

Gönüllü Bayanlar Grubu'nun düzenledikleri Arakan için yardım kermesinde 27 bin Euro toplandı.

Almanya'da Arakan için 27 bin Euro toplandı

Arakan için 27 bin Euro toplandı

Gönüllü Bayanlar Grubu'nun düzenledikleri Arakan için yardım kermesinde 27 bin Euro toplandı.

Almanya'nın Essen kentinde Gönüllü Bayanlar Grubu'nun Efes düğün salonunda düzenledikleri Nyanmar Arkanda yaşanan insanlık dışı vahşete karşı yardım kermesinde 27 bin Euro toplandı.

Kuzey Ren Vestfalya Eyaletinde Rhein Ruhr bölgesinde yaşayan bayanların bir araya gelerek kurdukları Gönüllü Bayanlar Grubu'nun çeşitli yardım kermesleri düzenleyerek adına yakışır bir toplantıya daha imza attı. Arakana yardım kermesindeki gecede bir günde 27 bin Euro toplama başarısını gösterdi.Grup adına bir açıklama yapan Badiye Taytekin, “Ben, arkadaşlarım, ailelerimiz ve çevredeki duyarlı iş adamlarımızın yardımı ile kısa bir zamanda böyle büyük bir organizasyonu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyum. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Arakanda Müslüman kardeşlerimize yapılan bu vahşete seyirci kalamazdık. Nyanmarda Müslüman oldukları için ve dünyanın gözü önünde yapılan bu katliam bir insanlık ayıbıdır.

Bizlerinde onlara bir nebze yardımımız dokunsun diye bu girişimde bulunduk. Samimi duygularımızla onlara ses olduk, dualarına cevap verdik.Bu da bizleri çok sevindiriyor” dedi.

Kermeste 130 kg. Gözleme, 100 'den fazla pasta, 60 kg. Köfte, 40 kg. Döner, 100 ' den fazla lahmacun yanı sıra çeşitli yiyecek ve içecek satıldı.

Gecede elde edilen 27 bin Euro Türk Kızılay’ı aracılığıyla Arakana ulaştırılacak.

Öte yandan Uluslararası Göç Örgütü (IOM) sözcüsü Joel Millman Nyanmardaki şiddette kaçarak Bangladeş’e sığınan Arakanlı Müslümanların sayısı 400 bini geçtiğini söyledi.ha-ber.om/Hüseyin Gül /Essen

 
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 15:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin  Gül
Hüseyin Gül - 2 yıl Önce

Güzel ve anlamlı bir organizasyona el attılar.Gönüllü bayanlar grubu elemanlarını kutluyorum.

Dursun Al
Dursun Al - 2 yıl Önce

Büyük bir organizasyon helal olsun!.

Ahmet Bağcı
Ahmet Bağcı - 2 yıl Önce

Helal olsun Gönüllü Bayanlara

SIRADAKİ HABER