banner269
Öne Çıkanlar Almanya otomobil Türkiye PKK Grindel Berlin

Almanların terör korkusu

Fransa'da düzenlenen terör saldırıları Almanlar arasındaki terör korkusunu artırdı. Yapılan bir kamuoyu araştırması, yaşanan terör korkusunun boyutunu ölçtü.

banner197
Almanların terör korkusu

 
Almanların terör korkusu

Fransa'da düzenlenen terör saldırıları Almanlar arasındaki terör korkusunu artırdı. Yapılan bir kamuoyu araştırması, yaşanan terör korkusunun boyutunu ölçtü.

YouGov kamuoyu araştırma enstitüsünün Alman haber ajansı (dpa) için yaptığı anketin sonuçlarına göre, Paris'teki saldırıların ardından Almanların üçte ikisi benzer bir terör eyleminin 2016 yılında Almanya'da da meydana gelebileceğini düşünüyor.

YouGov, anket için 21 – 23 Aralık tarihleri arasında 2 bin 31 Alman vatandaşının görüşüne başvurdu. Ankete katılanların yalnızca yüzde 17'si Almanya'da terör eylemi düzenleneceğine inanmadığını açıkladı. Vatandaşların yüzde 17'si ise konuyla ilgili görüş belirtmedi.

Paris'te 13 Kasım'da düzenlenen saldırılarda 130 kişi ölmüş, 350'den fazla kişi yaralanmıştı. Saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlenmişti.

Berlin'in terör örgütü IŞİD'le mücadeleye katkısı


Alman Meclisi, ordunun terör örgütü IŞİD'le mücadele operasyonlarına katılmasını öngören tezkereyi onaylamıştı. Paris'teki terör saldırıları nedeniyle Fransa'nın terör örgütü IŞİD ile mücadelede yardımını istediği Almanya, Suriye'deki uluslararası koalisyonu desteklemek amacıyla bölgeye bin 200 asker, bir fırkateyn ve Tornado tipi askeri keşif uçakları gönderme kararı almıştı.

Almanya altı keşif uçağıyla koalisyon ortaklarının Suriye, Irak'taki operasyonlarına destek olacak. Alman savaş uçakları bombardımana katılmayacak. "Augsburg" fırkateyni Doğu Akdeniz'deki Fransız uçak gemisi "Charles de Gaulle"yi koruyacak. Alman yakıt ikmal uçağı da müttefik bombardıman uçaklarının daha uzun süre havada kalabilmesine yardımcı olacak. (Kaynak: DW)

ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir