banner269
Öne Çıkanlar Berlin Almanya DİTİB ABD terör Rose Gottemoeller

Almanlar Euro yerine Mark'ı geri istiyor

Almanların çoğunluğu Euro'yu bırakıp mark'a dönmek istiyor

banner197
Almanlar Euro yerine Mark'ı geri istiyor

 

 

Almanlar Euro yerine Mark'ı geri istiyor

Almanların çoğunluğu Euro'yu bırakıp mark'a dönmek istiyor

Araştırma şirketi Emnid tarafından Alman Bild am Sonntag gazetesi için yaptılan ankete göre Almanların yüzde 51'i ülkenin Euro Bölgesi dışına çıkmasının daha iyi olacağını düşünüyor.  

Bu arada ankete katılanların yüzde 29'u ise 17 ülkeden oluşan Euro Bölgesi dışına çıkmanın ülke için daha kötü olacağı görüşünde. Ankette çıkan bir diğer sonuca göre de, Almanların yüzde 71'i Yunanistan'ın taahhütlerini yerine getirmemesi durumnda euro'dan çıkmasını istiyor.  

'Yardım şartları iyi'

Bu arada Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Yunanistan için hazırlanan yardım programının fazlasıyla iyi şartlara sahip olduğunu, bunların dışında Yunanistan için daha fazla bir şeyin yapılabileceğini düşünmediğini söyledi. 'Welt am Sonntag' gazetesine konuşan Schaeuble Yunanistan'ın iki seçim ve hükümetsiz geçen bir dönemden dolayı zaman kaybettiğinin herkes tarafından bilindiğini belirterek, ”Sorun, programın hatalı olmasından değil, bunun Yunanistan tarafından yeterli derecede uygulanmamasından kaynaklandı” görüşünü ifade etti.  

Moody's'in Almanya'nın kredi notu görünümünü negatife çevirmesine ilişkin olarak da Schaeuble, ”Moody's'in kararını yanlış buluyorum. Tabii ki, Euro Bölgesi'ndeki kriz riskler içeriyor. Ancak hiçbir ülke euro'dan Almanya kadar faydalanmıyor. Bu nedenle krizin çözümüne katkı sağlamamız da doğru” dedi. (Kaynak: Tourexpi)

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir