banner216
Öne Çıkanlar Almanya ABD Berlin Türkiye PKK CHP

Alman emniyetinde büyük operasyon

Almanya İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich, üç üst düzey polis memurunu görevden aldı

banner197
Alman emniyetinde büyük operasyon

 

 

Alman emniyetinde büyük operasyon

Almanya İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich, üç üst düzey polis memurunu görevden aldı

Bakan Friedrich, Bundespolizei adı verilen ve sınır bölgelerinde ülkeye yasa dışı girişleri ve kaçakçılığı önlemekle görevli polis teşkilatının başkanı Matthias Seeger ile yardımcıları Wolfgang Lohmann ve Michael Frehse'yi 1 Ağustos'tan geçerli olmak üzere görevinden aldı.

Focus dergisinin internet sayfasında yayımlanan haberde, bunun, Bundespolizei yöneticilerinin Bakan Friedrich'in reform planlarına karşı oldukları için gerçekleştiği öne sürüldü.

Haberde, Seeger'in, daha önce açıkça Bundespolizei'ın Federal Suç Dairesi (BKA) ile birleştirilmesine karşı çıktığı ifade edildi. Seeger'in yerine Almanya İçişleri Bakanlığı'nda terörizme karşı mücadele biriminin yöneticisi Dieter Roman'ın atanacağı kaydedildi.

Almanya'da 8 Türk, 1 Yunan ve 1 kadın polisin aşırı sağcılar tarafından öldürülmesiyle ilgili olayları aydınlatmakla görevli Federal Meclis Araştırma Komisyonu'nda görev yapan Hür Demokrat Parti (FDP) Milletvekili Serkan Tören, yaptığı açıklamada, karardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, güvenlik birimlerine duyulan güvenin yeniden sağlanması için gerekli olan "yeni başlangıç" çerçevesinde personel değişikliklerinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Tören, "Güvenlik makamlarının topluca yenilenmesine ve daha sıkı bir parlamento kontrolüne ihtiyacımız var" dedi.

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir