banner269
Öne Çıkanlar Almanya ABD Berlin Türkiye PKK CHP

Ahlen'de Uyum Ödülü için başvurular başladı

Uyum çalışmaları ek olarak ödüllendirmek amacıyla konan 1000 Euroluk Ahlen Belediyesi Uyum Ödülü için yapılan basın toplantısıyla başvurular başlatıldı

banner197
Ahlen'de Uyum Ödülü için başvurular başladı

 

 

Ahlen'de Uyum Ödülü için başvurular başladı

Almanya'ya göçmen işçilerin gelmesiyle toplumun her bakımdan değiştiği kaçınılmaz bir gerçek. Nüfusunun yüzde otuzu Göçmen kökenli olan ve doksanın üzerinde milliyetin yaşadığı Ahlen şehrinde de Uyum alanında sayısız çalışmalar yapılmaktadır. İşte bu çalışmaları ek olarak ödüllendirmek amacıyla konan 1000 Euroluk Ahlen Belediyesi Uyum Ödülü için yapılan basın toplantısıyla başvurular başlatıldı.

Uyum Sorumlusu Daniela Noack konuyla ilgili olarak basına şunları söyledi:

’’Şehrimizde birçok kurum, kuruluş, dernek, inisiyatif dostluk ve barış içinde birlikte yaşamak, şehrin ekonomisini kalkındırmak ve güzel bir sosyal yaşam için çalışmalar yapmaktadır. Biz bu Ödülle onları mükâfatlandırmak diğerlerine örnek olmalarını sağlamak, cesaretlendirmek istiyoruz. Ödül için Alman, Türk, Dernekler, Kurumlar, Okullar ya da insanlar başkalarını teklif edebilirler, bireysel olarak başvurabilirler ya da Kişi kendini de teklif edebilir. Katılımın en önemli şartı ise topluma Uyum için gayretli örnek çalışmalar yapmış olmalarıdır. Umarız çok insan bize müracaat yapar’’.

Uyum Ekibinin diğer Personeli Mehmet Tanlı’ da, “ Ahlende İlk Uyum ödülünü 1999 da verdik. Uyum konusunu her fırsatta dile getiren, birlikte Ahlen'in geleceği için çaba gösteren herkes bu ödüle layıktır ve kazanabilir. Dileğim gelecekte Uyum ödülü diye bir ödüle gerek kalmamasıdır ’’ dedi.

Ödül için başvuru yapmak isteyenlerin 15 Eylül 2012 tarihine kadar dilekçelerini yazılı olarak Stadt Ahlen, Integrationsteam, Westenmauer 10, 59227 Ahlen adresindeki personele vermeleri ya da elektronik postayla integrationsteam@stadt.ahlen.de ye başvurmaları gerekiyor. Bu yılki para ödülü ve plaket Sonbaharda uyum günü etkinliğinde verilecektir.

ahlen-uyum-odul-b.jpg

ha-ber.com/Ahlen 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir