Ahlen'de SPD'li Aday Woltering Türklerden destek bekliyor

Önümüzdeki Pazar günü Kuzey Ren Vesfalya`nın Essen, Münster, Lünen, Ahlen ve daha birçok şehrinde Belediye Başkanlığı seçimi yapılacak.

Ahlen'de SPD'li Aday Woltering Türklerden destek bekliyor

 
Ahlen'de SPD'li Aday Woltering Türklerden destek bekliyor

Önümüzdeki Pazar günü Kuzey Ren Vesfalya'nın Essen, Münster, Lünen, Ahlen ve daha birçok şehrinde Belediye Başkanlığı seçimi yapılacak.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı eski madenci kenti Ahlen`de seçimlere hazırlanıyor. Ahlen`de üç aday yarışıyor. Birincisi SPD, Birlik 90 Yeşiller ve Sol partinin ortak Adayı Ulla Woltering , ikinci Aday Alexander Berger CDU ve FDP tarafından destekleniyor. Üçüncü Aday ise Bağımsız Aday Reiner Giesecke.

Ulla Woltering Göçmenlere daha yakın

Seçimde favori görünen Ulla Woltering Ekip çalışmasına inanıyor ve yaklaşık otuz yıldır Ahlen Belediyesinde çalışıyor. Şu anda Gençlik ve Sosyal Dairelerinin Müdürü. Üç yıl öncesine kadar Uyum Ekibinin Şefi olan Bayan Woltering Göçmen Dernekleriyle çalışmış Türkleri tanıyan ve onlara sıcak bakan bir Bürokrat.

Ulla Woltering seçim çalışmaları esnasında Türkleri, Süryanileri ihmal etmedi. Onların İnanç Kurumlarını, Derneklerini ziyaret etti, dertlerini tekrar dinledi ve seçilmesi durumunda destek sözü verdi. Üç dönemdir CDU lu Benedikt Ruhmöllerin kazandığı seçimleri bu kez kazanacağına inandığını söyleyen Bayan Woltering Türk seçmenlere hitaben şunları söyledi: ‚’’ Türkiye’den ülkemize göç eden seçmenlerin sandığa gitmesini ve beni desteklemelerini rica ediyorum. Farklı olmayı, şehrimizde 92 farklı Ulustan insanın yaşamasını çok normal bir şey olarak görüyorum. Ahlen’e gelen Türklerin emek gücüyle özellikle 1. Kuşağın ekonomimize, refahımıza sunduğu katkıyı unutmamız mümkün değil. Onlara vefa borcumuz var. Ahlen eskiden SPD nin kalesiydi. Göçmenler ve Türk kökenli Alman vatandaşlarının oylarıyla seçimi kazanıp Ahlen`i yine biz yöneteceğiz. ’’ dedi.Diğer Aday Avukat Dr.Alexander Berger ise Ahlen`de doğup büyüyen biri olarak Ahlen`e hizmet etmek istediğini, Ahlen’i çok sevdiğini ve seçilirse tarafsız kalacağını herkese eşit davranacağını söyledi.

Seçimlerde çok az şans tanınan Reiner Giesecke ise seçimi kazanırsa Ahlen’i Ahlenlilerle birlikte yöneteceğini, sık sık halkla buluşacağını, önemli Projelerde Halk oylaması yaptıracağını söyledi.ha-ber.comGüncelleme Tarihi: 12 Eylül 2015, 07:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321