Ahlen VHS yeni programını tanıttı

Almanya'nın Ahlen kentindeki önemli bir eğitim merkezi olan Halk Yüksek Okulu'nun (VHS) yeni dönem program kitapçığı kamuoyuna tanıtıldı.

Ahlen VHS yeni programını tanıttı

Münsterlandt’ın en başarılı en çok kurs, etkinlik, inceleme gezisi düzenleyen, kültür programına sahip VHS Ahlen’in tanıtım toplantısına Sendenhorst Belediye Başkanı Berthold Streffing , Drensteınfurt Bld.Bşk. Yardımcısı Jan Schwering ve Ahlen Belediye Başkanı Dr. Alexander Berger katıldılar.

Ahlen Belediye Başkanı Dr. Berger, tanıtım gününde VHS’in çalışmalarını övdü ve bu dönemde de genel kültüre katkı sağlayacak, her kesime, sosyal sınıfa hitap eden programlar planlayan VHS Ahlen’in yeni Müdiresi Nadine Köttendorf ve personeline teşekkür etti.

Elli yıl önce Aya çıkma misyonu ve otuz yıl önce iki Almanya’nın birleşmesi gibi tarihte yaşanmış ilginç olaylar, önemli insanlardan hikâyeler, olaylara bilimsel açıklamalar, sayısız dil ve diğer kurslar bu yılki program kitapçığında yer alıyor. Yani uzay, hayvanlar, tarih, coğrafya, spor, genel kültür gibi her konuda bir şeyler var.

Toplantıda konuşan, Markplatz 15 numaralı adresteki VHS’in Müdiresi Nadine Köttendorf “VHS Ahlen bu yıl yüzüncü kuruluş yıldönümünü 20 Eylül’de coşkuyla ve geniş bir programla kutlayacak. O gün tüm Ahlenliler davetlimizdir. Kurslarımızı ve konularımızı Pedagojik ve Psikolojik bölümlerle genişlettik. Programlarımızda, kurslarımızda devamlı yenilikler, açılımlar yapacağız. Kurslarımıza, etkinliklerimize daha çok Türkiyeli göçmenin katılması dileğimizdir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 02:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321