banner216
Öne Çıkanlar Berlin Almanya DİTİB ABD terör Rose Gottemoeller

''Afiş kampanyasının ertelenmesi yetersiz''

Federal İçişleri Bakanı Friedrich'in dışlayıcı afiş kampanyasını ertelemesi Almanya Türk Toplumu tarafından gerekli, ancak yetersiz bir adım olarak değerlendirildi

banner197
''Afiş kampanyasının ertelenmesi yetersiz''

 

 

''Afiş kampanyasının ertelenmesi yetersiz''

Federal İçişleri Bakanı Friedrich'in dışlayıcı afiş kampanyasını ertelemesi Almanya Türk Toplumu tarafından gerekli, ancak yetersiz bir adım olarak değerlendirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Almanya Türk Toplumu Genel Başkanı Kenan Kolat, ''bu ayrımcı, dışlayıcı ve muhbirliğe teşvik edici kampanyanın yalnızca ertelenmesi değil, tamamen kaldırılması gereklidir'' dedi.

Bu kararın alınmasında afişlerin kampanyasının kamuoyunda duyurulmasından sonra özellikle en baştan itibaren Almanya Türk Toplumunun yaptığı yoğun kamuoyu çalışmasının, konunun AGİT ve Birleşmiş Milletlere aktarılmasının yanı sıra, Müslüman kuruluşlar ve Alman kamuoyunda oluşan tepkininin de etkisine dikkat çeken Kolat, Berlin ve Bonn Anakent Belediye Başkanlarının da bu afişleri astırmama doğrultusundaki yaklaşımlarının da önemli katkısı olduğuna dikkat çekti.

Kenan Kolat: ''Demek ki istendiğinde ve yoğun tepkiler gösterildiğinde politikaya geri adım arttırmak olanaklıdır. Bu ileride yapacağımız çalışmalar için de önemli deneyim olmuştur. Artık Almanya'da göçmen ve azınlık toplumlarına rağmen politika yapılamaması dönemine girilmiştir'' dedi.

Müslümanlar arasında az da olsa aşırılığa kayma durumlarının olduğuna dikkat çeken Kolat, afiş kampanyasından bağımsız olarak bu alanda çalışmaların yapılmasının yerinde ve doğru olacağını, ancak bunların mutlaka ilgili kuruluşların yaklaşımlarının da dikkate alarak yapılmasında yarar olacağını dile getirdi.

Almanya Türk Toplumu önümüzdeki dönemde gençlerin aşırı gruplara kaymasının önlenmesiyle ilgili olarak uzmanlarla bir toplantı dizisi başlatacak.

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir