banner269
Öne Çıkanlar ABD DİTİB Berlin PKK Ankara Dünya Kupası

ABTTF ve üyesi dernekler istişare toplantısında bir araya geldiler

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) ve üyesi dernekler, Almanya’nın Staufenberg şehrinde düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldiler.

banner197
ABTTF ve üyesi dernekler istişare toplantısında bir araya geldiler

 
ABTTF ve üyesi dernekler istişare toplantısında bir araya geldiler

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) ve üyesi dernekler, Almanya’nın Staufenberg şehrinde düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldiler.


ABTTF’nin himayesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Dr. Sadık Ahmet Futbol Turnuvası’na ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere yapılan toplantıya, ABTTF’yi temsilen Başkan Halit Habip Oğlu, Başkan Yardımcıları Mesut Küçük Hasan, İbrahim Yusuf Hüseyin, Sami Yusuf, Sebahattin Mümin, Mustafa Kasap, Hasan Hasanoğlu ve Bülent Ekrem ile Genel Sekreter Aydın Ahmet iştirak ederken ABTTF üyesi derneklerden Fürth/Nürnberg Batı Trakya Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Stuttgart ve Geniş Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği, Schweinfurt Batı Trakya Türk Aile Birliği, Herzogenaurach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Troisdorf Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Gießen Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma Derneği, Feuchtwangen Batı Trakya Türk Kültür Derneği ile Höchst i. Odw. Batı Trakya Türk Kültür Merkezi’nin başkan ve spordan sorumlu yöneticileri katıldı. Yanı sıra ABTTF’ye henüz üye olmayan Lippstadt Batı Trakya Türkleri Eğitim ve Kültür Derneği’nin başkan ve spor sorumlusu da misafir katılımcı olarak toplantıda hazır bulundular.Dr. Sadık Ahmet Futbol Turnuvası’nın organizasyonu görüşüldü

Toplantı, ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu’nun selamlama konuşması ile başladı. Üye dernek yöneticilerine toplantıya katılımları için ABTTF adına teşekkür ederek başladığı konuşmasında Habip Oğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın Eylül 2015’te Yunanistan’da yapılan son genel seçimlerde elde ettiği büyük başarıyla 69 yıl aradan sonra Yunan meclisinde yeniden dört milletvekili ile temsil edilmesine rağmen SYRIZA hükümetinin bugüne kadar izlediği politikalarla azınlık nezdinde hayal kırıklığı yarattığını, azınlık lehine maalesef olumlu gelişmelerin yaşanmadığını ifade etti.

Habip Oğlu, istişare toplantısının ana gündeminin azınlığın unutulmaz lideri merhum Dr. Sadık Ahmet’in kendi adıyla her yıl ABTTF üyesi bir derneğin ev sahipliğinde düzenlenen futbol turnuvası olduğunu belirterek turnuvanın tarihi ve organizasyonel konularına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Ardından turnuvanın organizasyonunu düzenleyen mevcut turnuva yönetmeliğinin her bir maddesi ayrıntılı olarak görüşüldü.Toplantıda hazır bulunan ABTTF üyesi derneklerin başkan ve spor spordan sorumlu yöneticileri, turnuva organizasyonun sorunsuz ve etkin bir şekilde yürütülebilmesi için neler yapılması gerektiği ve buna yönelik alınması gerekli önlemlere ilişkin görüş ve önerilerini dile getirdiler. Nihayetinde, katılımcı üye dernekler tarafından turnuva yönetmeliğin genel itibariyle aynı kalması, ancak bazı maddelerinde ekleme veya düzeltilme yapılması kararı alındı. Toplantıda ayrıca, ABTTF Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Yusuf Hüseyin’in turnuva yönetmeliğine ilişkin önerileri üzerinde de görüş alışverişinde bulunuldu.

ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir