440 proje arasında 5’ci oldu

Global Elternverein e.V. tarafından düzenlenen‚ “3 Jahre ARP- digital statt radikal” konulu program büyük ilgi gördü.

440 proje arasında 5’ci oldu
Programda, Alman BR 2 radyosu tarafından ‚Gutes Beispiel 2018‘adı altında düzenlenen ve 440 projenin katıldığı yarışmada ARP projesi ile 5’ci olan Globalelternverein’e Rotary kulübü tarafından 7 bin 500 Euro değerinde bir de yardım çeki takdim edildi.Global Elternverein Derneği tarafından hayata geçirilen ve 3 yıldır devam etmekte olan ‚Antiradikalisierungsprojekt’ ile ilgili düzenlenen panele T. C. Nürnberg Başkonsolosluğu adına Başkonsolos Yardımcısı Selçuk Eke, SPD Milletvekili Arif Taşdelen, Yeşiller Milletvekili Verena Osgyan, Rotary Kulübü Nürnberg-Reichswald'ın Başkanı Achim Vetter ve diğer üyeler Pfaff ve Prof. Dr. med. Neundörfer, Yönetmen Peter Iblher ve siyasetçi İsmail Akpınar katıldı.


Global Derneği Başkanı Eddie Kayiira'nın hoş açılış konuşmasının ardından sahne alan şarkıcı Singin Bash’ın seslendirdiği "Kendinize inanın" yanı sıra "Siyah Beyaz" parçaları akşamın temasıyla mükemmel bir uyum sergiledi.

Ardından dernek üyesi SPD’li Milletvekili Arif Taşdelen destek verdiği proje hakkında bir konuşma yaptı. Programda bir diğer Milletvekili Verena Osgyan’da artan radikalleşme ve demokrasi değerlerinin kaybı üzerine bir konuşma yaptı.Daha sonra, CSU’lu Milletvekili Petra Guttenberg’in derneğin BR 2 radyosu tarafından 5’ci seçilmesiyle ilgili tebrik mesajı okundu. Proje ve projenin son aşaması hakkında açıklamalarda bulunan ARP proje yöneticisi Mehmet Yılmaz, gelen soruları yanıtladı.

Projesinin gerçekleşmesinde emeği geçen öğrenciler, öğretmenler ve diğer gönüllüler, Rotary kulübü tarafından 7 bin 500 Euro çek ve dernek yöneticileri tarafından da onur ödülü ile ödüllendirildi.Program Ali Kemal'in eşlik ettiği müzik eşliğinde devam etti.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN/NÜRNBERG
 
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321