25 yıllık üye Türk’e SPD`den teşekkür ve onur belgesi

İlk kuşak Türklerinden olan Abdurrahman Gümrükcü’ye törenle SPD teşekkür onur belgesi verildi.

25 yıllık üye Türk’e SPD`den teşekkür ve onur belgesi
Almanya’da 152 yıllık, iktidar ortağı olan SPD’nin  25 yıldır üyesi olan Abdurrahman Gümrükcü’ye SPD binasında yapılan bir törenle teşekkür onur belgesi verildi. Aynı törende, 30,40 50 ve 70 yıllık üyelerde onurlandırıldı. SPD Nürnberg il başkanı Thorsten Brehm ve Nürnberg ikinci Belediye Başkanı Christian Vogel, birer konuşma yaparak üyeleri kutladılar.

 Jübile gecesinde, SPD Nürnberg – Nordostbahnhof semt Başkanı Abdurrahman Gümrükcü’ye 25 yıllık onur belgesini, Bavyera Milletvekili Stefan Schuster ve Nürnberg Belediye Meclis üyesi Ulrich Blaschke verdi.Abdurrahman Gümrükcü kimdir?
Abdurrahman Gümrükcü 25 yıl önce Cadolzburg nahiyesinde SPD’ye üye oldu. İlk üyelik belgesini imzalayan o zamanın Cadolzburg ikinci Belediye Baṣkanı Hermann Steiner Cadolzburg’dan gelerek Gümrükcü’yü ödül töreninde yalnız bırakmadı.

Gümrükcü 25 yıllık üyelik sürecinde parti yönetiminde aktif görev alarak her yerde partisini en iyi şekilde temsil etmeye özen gösterdi.10 yıl önce Cadolzburg’dan Nürnberg’e taşınan Gümrükcü, Nordostbahnhof semtinde alışmalarına devam etti.5 yıldır da SPD Nordostbahnhof’un Başkanlığını yürüten Abdurrahman Gümrükçü, ayrıca 60 artı grubunun il yönetimi kurulu üyeliğini yapıyor.

Gümrükcü, 2014 yılında Nürnberg‘de yapılan yerel seҫimde Belediye meclisine 43.sıradan aday oldu. seҫimde almış olduğu 65 222 oyla 38 sıraya yükseldi, fakat bu oy oranı, meclise girmeye yetmedi. Çalışmalarını devam eden Gümrükcü, parti iҫinde ve halk arasında çok sevilen bir kişiliğe sahip.ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 21:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321