banner216
AKŞENER´E ÖLÜM TEHDİDİ

Bu haftaki yazımı ahlaki ve edep nedenleri yüzünden kaç kez üzerinden geçip satır ve cümle değiştirmek mecburiyetinde kaldım bilmiyorum. Uzadıkça uzadı sitem vari kelimeler. Ülkenin Hal ve Vaziyeti DUR demenin zamanını aştı.

*Bir Devlet liderine ağır KÜFÜR VE CİNAYET tehdidi.

Geçen gün sosyal medya (Facebook) üzeri "Mehmet Fil" adlı bir profil sahibi gayet rahat ve sıkıntısız sayın Meral Akşener'e hitaben:

Sayın Akşener'in resmine x atarak
"BU FETOCU KAL...  KATİL BEN OLACAĞIM İNŞALLAH " diye paylaşım yaptı.

Ardından profili tabii ki hemen kapatılmış. Artık şikayetlerden dolayı Facebook mu kapattı yoksa korkusundan kendimi, orası meçhul. Ancak tüm gizleme / kaçma çabaları beyhude. Profil deşifre edildi ve gereken makamlara iletildi. Kendini övme ve birilerine yaranma amaçlı tüm paylaştığı özel bilgi ve enformasyonlar şimdi kendisinin aleyhine dönüştü.

İstanbul ikametli Fil, Pendik Anadolu İmam hatip Lisesi mezunu olduğu ve arkadaş listesinde birçok şaibeli kişilerin bulunduğu tespit edildi.
Keza onlarında şimdi bu paylaşım sonrası, emniyete davet edilip ifadeleri alınması an meselesi.

*Balık baştan kokar.
Olur olmaz yankesicilere, botokslu mafyacılara, çakma kabadayılara siyasi meydan verilirse sonucuna şaşırmayacaksın. YSK dan men edilmiş bir zad bugün cumhuriyetin sunumlarıyla SADAT adına çete kurmuş, derin operasyonlarda aktörlük yapmakta. Herkes kovboy, herkes vatan kurtarıcı maceraperest soytarı. Ve başta bunlara yol açan, tahammül gösteren bir dünya lideri. Ya cariyemsin ya terörist.

Ucuz kahramanlar terlikle F16 kovalamalar, Tankların önünde uzanmalar, habersiz askerimizin kafasını kesip poz vermeler .... Dikkat edin o resimlere. İyi bakın ... Birçoğunu özel teşkilatlarda ve çetelerde bulacaksınız. Şaşırmayın!
Baştaki külhanbeyi modunda olursa, alttaki de ona özenir.

Misal: Kasımpaşa lügatiyle sen kalkar muhalifler adalet için yürüyor diye „ SOKAKSA SOKAK" dersen, ektiğini biçer ve Mehmet Fil gibi böceklerle yargıyı meşgul tutarsın.
Bir Cumhurbaşkanı’nın endamına nede asaletine yakışır bir tavır mı bu?  Bu nasıl bir halkı birleştirir, nasıl bir egemenlik duygusu, nasıl bir barışa çağrı?

*Anarşiye açık davetiye!
Yasal olarak hiçbir otoriteye sahip olmayan, ancak Devletin operatif kolu görülen bir takım teşkilat mensuplarına ruhsatsız silah dağıtılıyorsa, sonuçta zayıf ve labil karakterlerin birden "ben ne oldum" delisi olması gayet normal. Zaten hedef kitle de bu! Sosyal bağlantıları olduğunca mütevazi, maddi durumu elverişsiz, okumamış cahil insanları sokak köşelerinden alıp, onlara

"SEN ARTIK ASLANSIN, DEVLETİN BEKASI SENİN ELİNDE, YÜRÜ BE KOÇUM, KİM TUTAR"

algısını aşılarsan bu zirzoplara .... ortaya işte böyle tek hücreli bakteriler türer, uğraşırsın. Bunlardan atom fizikçisi çıkacak değil ya. Malzeme ancak bu kadarına yetiyor.
Çiğ insanlar yetiştiriliyor.


*Çifte standart

Gerekse medya veya şahsi "muhalif" paylaşımlar yapanlar sorgusuz sualsiz hapis ve ağır para cezasına tabii tutulurken ...

Vakıflarda çocuklar tecavüze uğrar: bir kereden bir şey olmaz canım!

İnsanlar giyimleri yüzünden güpegündüz tacize ve hakarete uğrar: o fikir özgürlüğü yahu!

Dini düşünce farkı nedeniyle insanlar hezimete uğradı: e hafifletici nedeneler var, beraat!


Değerli arkadaşlar, yazımın sonunu siz buyurun getirin!

Bu densiz paylaşım, bırakın cumhurbaşkanına, uzaktan bir yakınına veya iktidar Parti mensubuna yönelik olsaydı bunun Cevabı ne olurdu siz cevaplayın.

Devlet- Devlet ise, bu kepazeliğe artık ibretlik ağır bir ceza vermek mecburiyetinde.
Mehmet Fil gibi şahsiyet mağdurları bundan ders almalı. Caydırıcı ve korkutucu bir ceza verilmelidir. Bugün sıradan bir yandaş silah takıp, sosyal medyada nağra atıyor, ağır küfürler ve tehditler savuruyorsa ve buna tahammül gösterilir, gereken yasal çalışmalar yapılmazsa, yarın öbürü gün, muhalif vatandaşında kendisini "ambalaj hatalılara" karşı müdafaa edebilmesi için silah taşıması an meselesi olur. Ne hale geldi bu ülke?  Hakaret bir yana, şahsına yönelik zerre eleştiriye tahammül edemeyip, cezalar savuran bir Cumhurbaşkanısın madem, aynı hassasiyeti şimdide göster.

Herkes kendince Yargıç, kendince hâkim olmasına mâni olunması gerekir. Adil ve tarafsızca. Adalet var- Hukuk var diyorsanız, gereken neyse yapılsın.

Saygı ile selamlarımla

Çağdaş Akyıldız 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir