ADNAN KAŞIKÇI NIN YİĞENİ, REİNA SALDIRISINDA ÖLDÜRÜLECEKTİ!

Şimdi nerden geldi gündeme demezsiniz umarım.

Hani Reina diye terör saldırısına uğrayan bir eğlence mekânı vardı. Bir yılbaşı gecesinde çevreye saldıran bir terörist onlarca insanı öldürmüştü 2017`nin ilk gününde.

Saldırıdan sağ kurtulan kişilerden biride Suudi Arabistanlı Hasan Khashoggi!

Özelliği ne derseniz, 1980’lerin ünlü Suudi iş adamı Adnan Kaşıkçı’ın yeğeni.

Şimdi Adnan Kaşıkçı'nın bir başka yeğeni olan muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı´nın öldürülmesi ve iki olayında bizim memlekette olması tesadüf mü sizce de.

Birde baba tarafından Adnan Kaşıkçı hemşerimiz sayılınca, olaya dikkat çekmek istedim. 

Reina saldırısı, rastgele bir saldırı olmayıp direk Adnan Kaşıkçı’nın yeğenini mi hedefledi incelemek lazım! Ya da uyarı mıydı bazı çevrelere…

Asıl meseleyi ise ne söylemek, nede yazmak istiyorum. Siyasetteki bazı isimlerle telefon kayıtları çıkabilir öldürülen gazetecinin. 

Gazeteci deyipte kısadan geçmek haksızlık olur.

Suudi Arabistan'ın 2003-2007 yılları arasında sırayla İngiltere ve ABD Büyükelçiliği görevinde bulunan Prens Türki el Faysal'a danışmanlık yapan, 

El Kaide lideri Usame bin Ladin ile Afganistan ve Sudan'da söyleşiler yapan birisiydi Kaşıkçı. Dostluklarına bakılırsa, Elçilikte bir saldırı olmuşsa bunun haberini önceden almış olması gerekirdi bence!

Cemal Kaşıkçı’nın, Arabistan’daki Türk kökenli lobi ile bağlantıları var ise ve bizim siyasetçilerden bazıları ile görüşme kayıtları bulunuyorsa sıkıntı çıkartır. Bu görüşme kayıtlarını inceleyip açığa çıkartmak için de bu saldırı gayet güzel bir zemin hazırladı!

Kısacası, bu olay sadece ilerde ortaya dökülecekler için bir sebepten ileri gitmeyecektir. Diğer ortaya çıkacakların yanında ilk unutulan gazetecinin ölümü olacaktır bence! 

Rıza Sarraf gibi itirafçı olup yaşadığını bile duyabiliriz Kaşıkçı’nın, fakat ölü ya da diri bu iş göründüğü gibi değil ...SAYGILARIMLA...

Ender Özerdem

YORUM EKLE

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321