ADAY "ŞEREFSİZSE" OY VERMEYİN!

Mesele anlaşılmaz değil …Particilikmiş, genel başkanmış, “liderim bok ye desin yerim “mantığı bu Memleketi batırır işte.

Çok bir şey söylemiyorum anlaşılması zor olur diye. Yerel seçimlerde adaylara bir bakın sadece. Hangi okuldan mezun olmuş. Bugüne kadar ne iş yapmış. Asıl önemli konuda kendisine bir faydası olmuş mu?

Hani aç karnını doyurmuş mu? Yoksa sadece bir alyans mı kalmış parmağında, kredi kartı borcunu ödemek için bozdurup harcamaya.

Hadi şimdi adayları inceleyelim. İş tecrübeleri neler, dünya görüşü nasıl, ekonomik durumu ne kadar!

Sonrada bırakın particiliği, Memleketi soymayacak, borca sokmayacak ve bizi ileriye taşıyacak adaylara oy verin. Zaten ben hangi lider hangi partinin karıştırmış durumdayım.

Hele bazı seçmenler var ki lideri akşam ne dese alkışlıyor. Sabah lider kıvırdı mı, hem kendi tükürdüğünü hem de onunkini yalıyor. Üç kuruşluk siyasi mevki için sen bu kadar dönek olursan, başkanlık için fırıldağa dönse liderin haksız mı?

Şimdi tekrar etmek istiyorum. Bu seçim yerel seçim. Belediyede size, mahallenize, ilçenize ve şehrinize kim iyi hizmet edecekse oyunuzu ona verin. 

Şunu hiç unutmayın, muhalefet birleşip düzgün adaylar çıkartsa hükümet bir günde devrilmez mi? Peki hal böyle iken ve hükümete muhalefetin çoğu destek olurken siz neden siyasi olaylara takılıyorsunuz ki?

Düzgün adaylara oy verin. Yerel seçimlerde particilik yapmayın. Hele hele siyasi tartışmalara hiç girmeyin. Dürüst adaya oy verin ve çalışmasına yardımcı olun seçimden sonra.

“Bizim ilde partimiz torpilli bir aday bulmuş akrabalarından” diyorsanız, o iş partinizin suçu ….. Ortak olmayın. 
Aday şerefsizse oy vermeyin, şerefsiz partilide olsa oy vermeyin. 

Elinizi vicdanınıza koyup, ahlaklı ve namuslu düşünerek oy verin bu seçimde. Siyasetten uzak, doğruların peşinde yarışarak sandığa gidin.

Oy verecek şerefli bir aday yoksa seçim pusulasında, atın oyunuzu geçersize ve duruşunuzu bozmayın.

Geçersiz oylar filan partiye yarar diyen muhalefet oturup düşünsün nerede hata yaptığını.

Soran olursa da “Adayın şerefliydi de biz mi seçmedik kardeşim “dersiniz olur biter!

Ender Özerdem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Asar
Hüseyin Asar - 5 ay Önce

Malesef biatçılar siyasete yön veriyor

HASAN BÜYÜKYAVUZ
HASAN BÜYÜKYAVUZ - 5 ay Önce

Katılıyorum.

Burhan Şapçı
Burhan Şapçı - 5 ay Önce

Çok haklısın kardeşim ama bu körü körüne biat eden, beyinlerinin olup olmadığını unutan, aslında üç kuruş sebeplenmek için kırk takla atan şeref yoksunları ile zor. Akılları başlarına geldiğinde çok geç olacak. Duvarın altında hep beraber kalacağız.

banner324

banner323

banner320

banner321